Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розповів про те, як обговорив з МЗС Росії Сергієм Лавровим новий російський підручник з історії, де революцію 1956 року називають «фашистською».

Про це він сказав в інтерв’ю Magyar Nemzet.

Зокрема, Петер Сіярто проінформував про те, що навішувати ярлики фашистів на угорських героїв революції 1956 року взагалі неприпустимо.

«Те, що люди, які відстоювали свободу та суверенітет Угорщини, є героями – це те, що ми навіть не хочемо обговорювати на жодному рівні, тому що це факт», – наголосив глава МЗС Угорщини.

Як він відзначив, Лавров дав чітко зрозуміти, що в цьому питанні вони сприймають як авторитет заяву, зроблену президентом РФ Владіміром Путіним за кілька днів до їхньої зустрічі, в якій була викладена чітка позиція.

«Як ми можемо мати спільну мову з тими, хто сприймає як визволення те, що ми сприймаємо як окупацію», – сказав Сійярто.

Крім того він назвав зрозумілим те, що Угорщина ніколи не матиме спільної позиції з Росією щодо минулого, тому вони повинні формувати їхні відносини з РФ, пам’ятаючи про це.

Нагадаємо, що раніше Сійярто став першим угорським посадовцем, який відразу відреагував та прокоментував російський пропагандистський підручник, де учасників Угорської революції 1956 року називають «фашистами».

Відповідаючи на питання, як угорський уряд оцінює перекручення історичних подій в офіційно затвердженому для використання підручнику в Росії, Сійярто сказав, що «є деякі питання, які уряд навіть не воліє обговорювати».

Звернемо увагу, що в підручнику з історії для 11-х класів, вже офіційно затвердженого до використання в Росії, учасників Угорської революції-1956 називають «повсталими радикалами», що боролися проти радянських пам’ятників.