Українські військові, учасники боїв за населений пункт Кліщіївка на Донеччині розповіли, якою ціною досягли звільнення селища. Бійці наголосили, що все було «не так просто, як показують у телевізорі».

Про це йдеться в сюжеті одного із ЗМІ.

Бійці розповіли, що найстрашніше під час боїв – це робота артилерії противника.

«Коли ти сидиш у підвалі зі своїми побратимами, вже на відкаті, і ворог знає, що ти конкретно на цьому підвалі, і насипає. Насипає 40 хвилин, годину, причому насипає зі всього. Ти чуєш, як валяться будівлі, які розташовані в 10 метрах від цього погребу, як плита в погребі прогинається і сиплеться штукатурка. Оце було страшно», – згадує один із бійців.

Військові поділилися, що вже всі втомилися і дуже хочуть повернутися додому, до рідних.

«Дзвониш дружині, а ти мокрий, брудний, злий, голодний, втомлений. Але, ви знаєте, це дорогого коштує – поспілкуватися з дружиною, чути її голос… Ти знаєш, що ти воюєш заради своєї сім’ї, в першу чергу», – зазначив один із бійців.

Інший зазначив, що головна мотивація наразі – не пустити ворога до центру та на захід України, щоб там люди не дізнатися, що таке справжня війна, як це сталося на сході.

Водночас військовий поділився, що серед них часто буває так, що коли повертаються додому, – хочеться знову поїхати на війну. Причина в тому, що бійці стикаються з нерозумінням з боку цивільних, а відверто поговорити можуть лише з побратимами.

Варто додати, що раніше, бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади також розповіли про звільнення населеного пункту Кліщіївка Донецької області. Вони зазначили, що під час виконання бойових завдань захисники полонили багато російських окупантів. При цьому більшість полонених росіян розповідають, що нібито не знають навіщо приїхали в Україну.

Про це йдеться в сюжеті Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Військовослужбовці розповідають, що коли вперше заходили в Кліщіївку, по позиціям наших військ активно працювала ворожа артилерія. Долаючи труднощі, десантники увійшли до населеного пункту під ворожим вогнем і почали знищувати окупантів.

Багатьох росіян удалося взяти в полон. Десантники згадують, що полонені окупанти завжди розповідають, що нібито «не стріляли, нікого не вбивали» та взагалі не знають, навіщо приїхали в Україну.

Водночас десантники зазначають, що завдяки високій мотивації та злагодженості вдалося вибити російських окупантів із населеного пункту. Проте захисники наголосили, що звільнення Кліщіївки далося нашим військовим великими зусиллями. Також десантники розповіли, що лише той, хто брав участь у виконанні бойових завдань, знає ціну звільненого населеного пункту.

«Відзначив би всю роту, від першого до крайнього солдата, які виконували завдання. Хочу звернути увагу, що лише той, хто безпосередньо брав участь у завданнях, знає ціну цього населеного пункту. Все безпосередньо через кров, піт, на жаль, через поранених та втрати. Під час виконання бойового завдання у населеному пункті Кліщіївка, загинуло двоє військовослужбовців у роті. Загинули смертю хоробрих безпосередньо під час виконання бойового завдання», – розповів десантник.

Нагадаємо, що село Кліщіївка на південь від Бахмута було звільнено 17 вересня. Після цього Сили оборони продовжили успішні наступальні дії на інших ділянках Бахмутського напрямку. Також воїни провели обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка – Донецьк і просунулися далі на схід від Красногорівки.