На бахмутському напрямку ворог дуже сильно активувався. Зокрема, за минулу добу було більше 20 штурмових дій, проте, їх напрямок залишається тим самим.

Про це розповів Олег Калашніков, пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Р. Дашкевича.

«Ті ж самі напрямки — це Богданівка, Іванівське, Кліщівка. Тобто там де Богданівка — це звичайно на Часів Яр він намагається штурмувати, звичними вже загонами, піхотними загонами, також включає механізовану складову, тобто залучає як важку техніку так і бойові броньовані машини. Весь час діє його артилерія, яка наносить по нашим позиціям вогневе ураження причому артилерія працює не тільки коли він здійснює штурмові загони або ми навпаки контрнаступаємо десь, але вона працює постійно, можна сказати цілодобово», — говорить пресофіцер.

Він наголошує, що якщо дозволяє погода, ворог продовжує застосовувати авіаційну складову, а саме фугасні авіаційно некеровані бомби.

«Ситуація досить таки складна, напружена, непроста. Бої важкі, однак ситуація все одно залишається контрольована силами оборони України. Ворогу не вдається досягти тих цілей, які він перед собою ставить або вірніше ставить його командування», — розповів Олег Калашніков.

Пресофіцер 26-ї арт бригади додав, що наразі також спостерігається  певна активізація дій ворога, пов’язана із виборами в РФ.

«Ворог дійсно став більш активним, причому намагається тиснути по всій ділянці нашого фронту. Якщо раніше ми могли спостерігати допустимо на деяких локаціях його більшу активність, то на сьогодні він намагається на всьому відтінку фронту бути активним, намагатися робити тактичні маневри, намагається досягти хоч якихось успіхів і постійно не дає нам спокою своїми діями. Причому не треба казати, що він все більше підключає тут особовий склад чи безпосередньо озброєння», — підкреслює він.

Стало відомо і про яку кількість противника може йтися на цьому напрямкові, якщо говорити про живу силу і про техніку ворога.

«Техніки дещо менше використовує, але це жодним чином не означає, що вона в нього в мінімальних кількостях. Точно сказати, яка кількість ворога тут, на сьогодні вже не можу, тому що здійснюється динаміка.  Десь ворог надкидує нові підрозділи, десь має втрати, десь він навпаки навіть перекидує деякі підрозділи на інші напрямки. Однак треба зазначити, що дуже велику кількість різних підрозділів тут ми можемо спостерігати. Тут ми бачимо їхню еліту — це десантні повітряні підрозділи, є артилерійський склад, значна кількість добровільно штурмових підрозділів, ті ж самі шторм Z. Окупанти вважають бахмутський напрямок для себе одним із пріоритетних, тому не жаліють сюди ні техніки, ні людей яких зовсім не цінує», — продовжує Олег Калашніков.

Він також розповів, чи відчувається зараз брак снарядів на бахмутському напрямку.

«Звичайно, нам хотілося би щоб снарядів було більше набагато більше ніж ми маємо однак тут хочу зазначити, що є такий нюанс все ж таки західне озброєння, яке ми отримали,  яке зараз працює, воно є більш точним ніж російське, тому наші артилерійські системи мають змогу вражати цілі ворога більш точково і більш якісніше. Тобто нам потрібно меншу кількість снарядів витрачати на знищення якоїсь визначеної цілі і в цьому є все ж таки перевага натівського озброєння. А щодо снарядів, звичайно це дуже-дуже витратний матеріал під час війни і тут їх кількість має бути тільки значною а не якоюсь лімітованою.  Тобто це те, що постійно постійне на фронті», — підсумував пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Р. Дашкевича.