Україна після отримання далекобійних ракет має завдати удари по військових об’єктах на території Росії та Білорусі. Про це в одному з інтерв’ю заявив ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“Отримання далекобійних ракет, звичайно, відкриє нові можливості для наших хлопців, поза сумнівом. Мені дуже хотілося б, щоб наші американські партнери припинили зв’язувати нас по руках і ногах вимогою не обстрілювати територію Росії. На мою думку, завдання запобіжних ударів по військових об’єктах, що розташовані на території як Росії, так і Білорусі, – це питання безпеки нашої країни, а не просто якісь політичні лякалки. Вже давно і Росія, і Білорусь заслуговують на те, щоб отримати у відповідь певні дії”, – переконаний Тука.

Він також наголосив, що заяви щодо ударів по РФ озброєнням НАТО означатиме прямий конфлікт з Альянсом, мають виключно політичний характер.

“На мою думку, подібне формулювання – це лише політична тріскотня і не більше того. Від того моменту, коли будь-яке та чиє завгодно озброєння перетинає державний кордон України, воно стає українським. У кого ми його купили, як ми його отримали – це абсолютно не має жодного значення. Це політична маніпуляція і не більше”, – зазначив колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

На запитання: “Якби у нас була можливість завдати удару по центру прийняття рішень у Москві, нам варто було б це зробити?”, Тука відповів: “Я не бачу причин, чому ми повинні зупинятися, що нас має зупиняти від цього”.

Раніше і секретар РНБО Олексій Данілов підтвердив, що у разі потреби в України “не здригнеться рука”, щоб знищити військові цілі на території Росії.

“Якщо буде потрібно (завдати удари по території РФ – ред.), то повірте, не здригнеться ні в кого рука, щоб підписати те, що треба підписати, щоб ті об’єкти (звідки здійснюються обстріли – ред.), про які ви кажете, були знищені.

Більше того, заява президента, що ми будемо давати відповідь по тих територіях, звідки все йде, це підтверджує… Нам відомо про всі постріли, які здійснюються ракетами, літаками чи кораблями по нашій країні”.

За словами секретаря РНБО, Україні відомо, звідки російські окупанти обстрілюють нашу територію.

Зокрема, 74% ракетних обстрілів російських загарбників припадає на цивільну інфраструктуру: школи, лікарні, ТЦ, будинки культури. 

Також, за словами Данілова, росіяни випускають по Україні неточні застарілі ракети.

Данілов вважає, що результатом завершення війни буде деколонізацію Росії. 

“Вона (РФ – ред.) позбавиться тих колоній, які вона захапала свого часу собі, колонізувала цілі народи, позбавила їх мови, історичної давнини… В результаті цієї нахабної війни, яку вона розв’язала на нашій території, вона буде всього цього позбавлена”.

Він додав, що у світі прибічники розділення Росії на окремі держави проводять конференції, де формують карту розділення РФ.

На думку військового експерта Олега Жданова, Україні вже зараз доцільно завдавати ударів по військових базах у Криму, тому що саме там знаходиться російська зброя, яка потім опиняється на фронті. Військові бази в Криму виконують роль перевалочних баз, ремонтно-відновлювальних баз, а також центрів підготовки та формування резерву. Тому Україні обов’язково потрібно завдавати ударів по військових базах у Криму.

Навіть якщо Україна стане наносити удари по військових базах у Криму і намагатися повернути півострів, Росія не наважиться на ядерний удар по українській території. Всі ці погрози з боку Москви – це політичне залякування, не більше того. По-перше, робити з території, яку ти хочеш завоювати, ядерний смітник, який не можна буде використовувати, як мінімум, три-чотири десятки років, це вкрай нелогічно. По-друге, Україна – суміжна територія, і, якщо Росія завдасть по українській території ядерного удару, то де випаде радіоактивний дощ – передбачити ніхто не може.