Окупаційна армія РФ намагається атакувати позиції ЗСУ біля Кліщіївки і Андріївки для того, щоб вибити армію України із панівних висот. Командування РФ навіть залучило частину новоствореної резервної 25-ї армії.

Про це розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман.

«Але їм це не вдається. Найімовірніше, вони будуть посилювати південь на трьох напрямках – Бердянськ, Мелітополь, Волноваха, хоча все ж таки головне – залізниця, яка проходить через Токмак, Волноваху, Джанкой. Цією логістичною трасою йде все забезпечення усього південного угруповання росіян», — каже майор запасу ЗСУ.

Олексій Гетьман також вважає, що дощова погода восени не зупинить наступальні дії українських військових. Адже на фронті проти окупантів застосовують цілий комплекс заходів.

«Щодо сезону дощів – у нас восени можуть бути дощі, а можуть і не бути. Тому закладатися на те, що прийдуть дощі і все зупиниться… Нічого не зупиниться. Якщо пройде дощ, після нього певний час дійсно важко рухатися бездоріжжям важкою технікою, вона може зав’язнути. Але це не означає, що ми припинимо наші наступальні дії, припинимо бойові операції. Є багато чого робити, чекаючи, доки ґрунт стане твердим. Перегрупування, контрбатарейна боротьба, авіаційні удари тощо. Наші наступальні дії – це не лише рух важкої техніки суходолом. Це комплексні заходи», — резюмував Гетьман.

Крім того, треба додати, що сили оборони України не дають російським окупантам можливості наростити своє угруповання для проведення масованих наступальних дій.

Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що російське угруповання військ в Україні має стабільну чисельність, що говорить про те, що воно постійно поповнює втрати.

“Тобто слід розуміти це так, що Росія має можливості заповнити втрати, але вона не має поки що можливостей, і ми не даємо їй такої можливості, наростити своє угруповання для того, щоб проводити масовані наступальні дії”, — сказав Грабський.

За його інформацією, спостерігається певна активізація російських окупаційних військ на окремих ділянках фронту, де вони намагаються поліпшити своє тактичне становище. Так, на Сватівському та Кремінському напрямку вони намагаються контратакувати українські війська.

“А саме важкі бої тривають у районі Андріївки — це південний фланг Бахмута, вони намагаються просуватися в районі Мар’їнки, вони намагалися атакувати наші війська в районі Авдіївки. І, намагаючись стримати наш наступ, вони проводять відчайдушні контрнаступальні дії в районі Вербового. Таким чином ми бачимо, що противник нібито здебільшого намагається стабілізувати та не допустити прориву наших сил на всіх напрямках або намагається відволікти наші війська. Але він не здатний вести широкомасштабні наступальні дії”, — сказав експерт.

Грабський зазначив, що поповнення військ противник здійснює з внутрішніх резервів. За місяць росіяни мають можливість посилити або поповнити своє угруповання приблизно на 20-25 тис. осіб.

Експерт констатував, що Росія має значно більшу кількість ресурсів, тому для України досить безглуздо намагатися виграти в цих перегонах, намагаючись наростити кількісно угруповання сил і засобів.

“Тому йдеться про підвищення саме якісної переваги тут. Тобто посилення засобів протиповітряної оборони, посилення засобів радіоелектронної боротьби і створення нових спеціалізованих засобів, безпілотних ударних авіаційних комплексів, які могли б придушити переваги РФ. Знову ж таки, хочу звернути увагу на те, що росіяни використовують квадрокоптери, по суті своїй це цивільні версії, які вони купують, де тільки можуть. Грошей у них поки що вистачає, на жаль. І це говорить про те, що вони поки що не змогли створити якусь масову зброю саме як зброю. Тобто ось ця витрата грошей на цивільні версії, які модифікуються під потреби армії, говорить про невисокий рівень розвитку саме цієї техніки. Тому тут ми маємо шанс за допомогою наших союзників, безумовно, досягти певної переваги у створенні та отриманні нових засобів, які будуть точніші, ефективніші”, — сказав Грабський.