На саміті “Великої двадцятки” (G20) у Нью-Делі російській делегації, яку очолить міністр закордонних справ Сергій Лавров, буде некомфортно. Але російській дипломатії до цього не звикати, за результатами саміту вона “знайде, що збрехати”. Про це повідомила докторка політичних наук Олена Борділовська

Вона вказала, що російській дипломатії доводилося зустрічатися з холодними прийомами на міжнародних площадках, зокрема, відношення до Сергія Лаврова було не завжди дипломатичним відповідно до його статусу.

“Все це почалося ще з Брісбена у 2014 році, коли була зустріч “Двадцятки” в Австралії, коли всі відверталися від Путіна. Тепер, оскільки Путін нікуди не їздить, Лавров усі ці функції виконує сам. Те, що західні колеги, так би мовити, не радітимуть спілкуванню з ним, він знає. Я думаю, він готовий до цього… Він отримає те, що він заслужив”, — вважає докторка політичних наук.

За її словами, вдома російська дипломатія піднесе аудиторії “порцію брехні” про саміт. Подібної, наприклад, до заяви Лаврова у МГІМО про те, що, мовляв, зустріч у Джидді (Саудівська Аравія) щодо української формули миру показала, що нібито без РФ нічого обговорювати не можна. На думку Борділовської, чергова російська брехня не має нікого хвилювати. Набагато важливіше, що російська дипломатія втрачає вплив.

“Думаю, що дуже багато країн, насамперед Індія, відчувають вже на собі дискомфорт від спілкування з такими псевдодипломатами”, — зазначила Олена Борділовська.

Нагадаємо, з 1 грудня 2022 року Індія головує у “Великій двадцятці”, підсумковий саміт якої у Нью-Делі пройде 9–10 вересня. На нього запрошені лідери всіх країн G20 та ще 9 держав (Бангладеш, Єгипет, Іспанія, Маврикій, Нігерія, Нідерланди, ОАЕ, Оман та Сінгапур). Росію на саміті представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров, Китай, ймовірно, — прем’єр-міністр КНР Лі Цян.