Частина російських підрозділів втікає із правобережжя Херсонщини. У той же час, на цей напрямок направили десантні війська, щоб вони прикривали основні сили російської армії, щоб ті вийшли з мінімальними втратами.

Про це «24 каналу» розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Він повідомив, що Росія перекинула частину десанту на правобережжя Херсона.

За його словами, цей десант намагається утримувати лінію фронту у районі Берислава після того, як окупанти втратили контроль над Давидовим Бродом.

«Бої там ведуться. Насправді схоже на те, що Путін наказав стояти до кінця, не зважаючи на втрати та наслідки на Херсонщині», – сказав він.

Військовий експерт запевнив, що є й інша ситуація, про яку говорить навіть Суровікін – стояти до останнього це не означає утримати. До того ж, у росіян проблеми з порушеною логістикою.

«Видно, що десант російських військ переходить до операції «прикриття» – вони намагаються стримувати позиції українських військ наскільки це можливо до моменту відходу основних груп із бронетехнікою, які залишилися в районі Херсона», – заявив Мусієнко.

Зараз російські війська намагаються організовувати понтонні та поромні переправи, щоби перекинути свої сили на лівий берег Херсонщини.

Можна помітити, як окупанти поступово відходять від Херсонського спрямування, але бойові дії там продовжуються. Зокрема, населений пункт Снігурівка й досі тимчасово під російським контролем.

На сьогоднішній день стратегія виснаження окупанта на цьому напрямі працює. Сили та засобів для стримування українських військових там дедалі менше.

Швидше за все, роль російського десанту зводиться до того, щоб прикривати вихід основних груп і зробити поступовий відхід з Херсонського спрямування з мінімальними втратами для російських військ.

Нагадаємо, кілька днів тому командувач військ РФ в Україні Сергій Суровікін заявив про “непрості рішення”, які можуть бути прийняті щодо Херсона. Це викликало небувалий резонанс у суспільстві. Українці та українські експерти теж насторожилися, чекаючи, окрім чергового “жесту доброї волі”, ще й великої каверзи від російського командування, адже вже всьому світу відомо, що Росія не дотримується жодного правила війни, повністю ігноруючи міжнародне право в цілому та Женевську конвенцію в зокрема.

Михайло Подоляк розклав за пунктами план командувача військ РФ Суровікіна щодо Каховської ГЕС та Херсонщини.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у своєму “Твіттері” написав, що насправді хоче зробити російське командування на Півдні України. Зокрема, політик розкрив злочинний план “сирійського м’ясника” Суровікіна, який віднедавна командує військами РФ у російсько-українській війні.

На думку Подоляка, цей план Суровікіна щодо Херсонської області та Каховської ГЕС складається із трьох пунктів. Перший – це мінування греблі та трансформаторів. Другий – примусове переселення нелояльного херсонського населення Росію. І третій – затоплення території, що дозволить зупинити успішний контрнаступ ЗСУ та перекрити власний відступ.

“Росія готує техногенну катастрофу”, – попередив радник керівника ОПУ.

На Херсонщині, як і завжди, “панікі нет”, та водночас продовжується евакуація чи то депортація колаборантів і людей з правого на лівий берег Дніпра. Крім того, окупанти розвернули свої “Гради” в бік обласного центру, очевидно, готуючи провокації.

Однак, підрив греблі Каховської ГЕС навряд входить у їхні плани, бо це одразу призведе до зневоднення Північнокримського каналу й припинення постачання води на окупований півострів.