Окупанти не припиняють атакувати Бахмуті ні вдень, ні вночі.

Про це в ефірі телемарафону розповів командир мобільної групи 28-ої окремої механізованої бригади з позивним «Курт».

Так, у ворога не виходить прорвати лінію оборони.

“Вони активно почали задіювати артилерію та авіацію на всіх напрямках навколо Бахмуту, а також у самому місті. Росіяни використовують зараз тактику знищення кожного будинку, кожної вулиці в самому місті, а навколо міста просто рівняють все з землею, бо намагаючись штурмувати, вони не можуть просунутися. Наші війська тримають все під контролем”, – каже він.

Попри це, у місті тривають важкі бої. Натомість ЗСУ виснажують сили ворога.

“Вони використовують тактику авіації, наліт, скидання бомб, а артилерія рівняє будинок за будинком. Зараз йдуть спецпризначенці, ГРУ РФ, ВДВ, а також «вагнерівці», які на контракті. Це ті підрозділи, які саме на нашому напрямку намагаються штурмувати місто. ПВК «Вагнер» весь час підкидають резерви, оскільки у них дуже великі втрати, порівняно з нашою армією. Тому що вони кидають свіже «м’ясо» вперед, яке не приносить такого результату, якого б їм хотілося”, – зазначає військовий.

Він каже, що російські сили змінили тактику на цьому напрямку.

“Вони змінили трохи тактику в плані того, що використовують меншу кількість людей, щоб не потрапляти під наш вогонь. Але нашим захисникам все одно весь час вдається їх зупиняти і знищувати. Секрет успіху наших захисників полягає у комплексі — від надання наказів, правильно обраної позиції з боку командування, зайнятих правильних рубежів нашими бійцями, згуртованості військ, також нам дуже допомагає зброя, яку нам надають. Ми дуже за це вдячні, тому що артилерійський вогонь, зокрема, має таку зупиняючу гарну дію проти окупантів», – резюмував він.

Додамо: загарбницькі війська не можуть досягнути поставлених завдань у Бахмуті (Донецька область) та прорвати оборону Збройних сил України. Для цього окупантам потрібен свіжий ресурс, якого немає.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко, аналізуючи останні дані з поля бою в Бахмуті.

– Фактично у росіян зараз у Бахмуті момент стагнації. Вони не здатні досягти основних завдань і тупцюють на місці. Для прориву збалансованої оборони ЗСУ їм потрібний додатковий, свіжий ресурс. А його командування не має. Якщо тільки не тягнути з інших напрямків, – зазначив експерт.

За даними Коваленка, протягом минулого тижня окупанти не змогли закріпитися на стратегічно важливих для них об’єктах, серед яких вул. Чайковського та залізничний вокзал.

Вулиця Чайковського є фактично міським продовженням “дороги життя” 0504, і українські військові змогли розширити “буфер безпеки” між цією міською артерією та вулицею Корсунського. За словами військового експерта, успішність таких контратак ЗСУ є ознакою того, що окупанти мають серйозну неузгодженість дій на цій ділянці або дефіцит ресурсу.

Так само російські війська не можуть захопити залізничний вокзал у Бахмуті. Окупанти заявляють про начебто його “захоплення” по кілька разів на день, але це не відповідає дійсності.

– Їхня тактика проста. Вони намагаються перейти на правий бік, закріпитися, зняти бравурне відео або зробити фото з ганчіркою ЧВК Вагнера і відрапортувати про “взяття” вокзалу. Але поки що і це у них не дуже виходить, – розповів Коваленко.

Найбільш гарячими ділянками в Бахмуті залишаються верхній парк і стадіон Авангард. 

Коваленко уточнив, що російське командування перекидає десантникам під Бахмут кілька одиниць важких вогнеметних систем ТОС-1А Солнцепек. Ця система дуже небезпечна, але має низку мінусів, серед яких низька мобільність і обмежена дальність ураження. Як зазначив Коваленко, якщо командування ЗСУ налагодить заходи протидії цим системам, вони виявляться абсолютно неефективними.

За межами Бахмута спроби військ РФ перерізати траси 0504 та 0506 зійшли нанівець, повідомив експерт.

– Інтенсивність штурмів у цьому напрямку зменшилася в рази, порівняно з січнем-лютим 2023 року. З іншого боку, російські окупаційні війська дивним чином стягують сили та засоби неподалік Іванівського та Хромового, – розповів він.

На думку Коваленка, тут може бути два варіанти дій окупантів: або вони готуються до ривка та штурму цих двох населених пунктів, або ж готують підкріплення південному та північному секторам у Бахмуті. Але в разі перекидання підкріплення загарбники ще більше послаблять свої фланги.