Голова держави незадоволений відсутністю прозорості в закупівлях для армії і пропонує їх частково розсекретити.

Президент Володимир Зеленський провів нараду Ради національної безпеки і оборони щодо розкрадань в оборонній сфері бюджетних коштів, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Він вимагає покарання для всіх, хто крав у армії.

"Коли ми з вами дивилися журналістські розслідування про корупцію в оборонній сфері, разом з нами їх дивилися наші бійці і їх родичі. Якщо виявлені порушення викликають неймовірне обурення у нас, давайте спробуємо відчути, як на це реагують вони. Я дивитимусь на цю ситуацію очима тих, хто захищає Україну. Ці люди повинні відповісти за скоєне, а ми не повинні ні в якому разі допустити повторення цієї ганьби перед нашою армією", – сказав Зеленський.

Глава держави незадоволений відсутністю прозорості в закупівлях для армії. Він вважає, що це питання потрібно вирішити, але при цьому секретність повинна залишатися там, де вона доцільна.

"Політики освоювали гроші на підприємствах, якими вони особисто володіли. Покривали зловживання, стримували правоохоронні органи в розслідуванні таких порушень. Це замкнуте коло, яке ми повинні розірвати. Наша мета – удосконалювати систему демократичного цивільного контролю, збільшувати контролюючу роль парламенту, співпрацювати з громадськими організаціями, формувати ефективні процедури і ефективні інститути та дотримуватися законодавства. Справедливість і ефективне використання коштів – наша мета, але найголовніше – це збереження життів наших бійців", – підкреслив він.

У нараді взяли участь Генеральний прокурор Юрій Луценко, глава МВС Арсен Аваков, міністр фінансів Оксана Маркарова, начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, т.в.о. голови Служби безпеки Іван Баканов і інші представники силових відомств.

Як повідомлялося раніше, 26 червня на брифінгу директор Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що на військовій формі і бронежилетах вкрали 100 мільйонів. В рамках кримінального провадження щодо розтрати бюджетних коштів під час закупівель військового майна для військовослужбовців були проведені обшуки і чиновників Міністерства оборони.

Нагадаємо, в лютому Верховна Рада створила ТСК з розслідування розкрадань в оборонній сфері. В першу чергу створення слідчої комісії було ініційовано через корупцію в "Укроборонпромі". Журналістський проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому стверджується, що нібито син уже екс-заступника секретаря РНБО, голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю Олега Гладковського причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі . Як стверджується в розслідуванні журналістів, Ігор Гладковський в змові з іншими чиновниками нібито скуповували військові запчастини в Росії, а також на складах української армії, а ціни на них часто не відповідали будь-яким нормам якості і накручувалися в рази. Пізніше п'ятий президент (2014-2019 рр.) Україна Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО про прозорість оборонного замовлення.