У ніч на 22 червня було завдано ударів по Чонгарським мостам, які з’єднують Херсонську область з окупованим країною-агресором Кримом. Рух по ним зупинено. Представники окупаційної “влади” заявляють, що для атаки нібито використовувалися ракети Storm Shadow, тоді як у ГУР України інцидент назвали “планомірною” роботою.

В інтервʼю Главреду військовий експерт Петро Черник прокоментував дану ситуацію.

Наскільки ймовірно, що росіяни тепер почнуть активніше збиратися покинути окупований ними Крим, так само, як тоді з Херсоном? – спитали в експерта журналісти.

До залишення росіянами окупованого Криму ще дуже далеко. Тут більш коректно казати про залишення південного плацдарму. Чи завдає підрив Чонгарського мосту серйозних проблеми логістиці ворога? Однозначно так. Але цей міст – не єдина нитка, яка там існує.

Передумова, тобто перший крок у цьому напрямку, зроблено. І якщо такі удари почастішають (не тільки по Чонгарському мосту, бо там ще є і інші об’єкти інфраструктури), то тоді дійсно можна буде говорити, що за деякий час вони не матимуть достатнього забезпечення снарядами, паливо-мастильними матеріалами, їжею, водою, медикаментами для того, щоб утримувати нормальне забезпечення свого південного угруповання.

Якщо говорити про те, що такі удари можуть стати частішими, гіпотетично, і блокада, як ви кажете, це доволі тривалий процес, то хотілося б зрозуміти можливі строки.

Я не буду вдаватися у строки, бо це абсолютно невдячна справа. Неможливо дати чіткі часові параметри. Як я вже казав, Антонівський міст вдарили всередині липня, а повноцінно росіяни вивели війська на початку листопада. Харківська операція з величезною кількістю звільнення наших земель тривала буквально якихось кілька днів. Не прораховуються ці параметри. Але ця операція буде тривалою і може зайняти тижні чи навіть місяці.