НАТО розуміє стратегічну важливість підтримки України у її опорі Росії.

НАТО, їхні члени-держави та стратегічні партнери Альянсу ясно розпізнають, що триумф України у супротиві перед російською агресією є в абсолютній відповідності з їхніми власними безпековими інтересами. Вони незмінно підтримуватимуть Київ у цьому напрямку. Під час публічної лекції в аналітичному центрі Council on Foreign Relations в Нью-Йорку Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, акцентував на цьому увагу.

«Для мене головна мета та головне завдання на цей тиждень – мобілізувати підтримку для України поряд із багатьма іншими речами. У Вільнюсі (під час саміту Альянсу у липні – ред.) я відчував, що у НАТО та серед країн-партнерів є розуміння: ми підтримуємо Україну, тому що це відповідає нашим інтересам з безпеки, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава», наголосив генеральний секретар НАТО.

Столтенберг акцентував, що перемога Росії стане не тільки трагедією для України, а й серйозною загрозою для держав-членів Альянсу. Він закликав міжнародну спільноту усвідомити, що підтримка України у її спротиві Росії є не тільки моральним обов’язком, але й стратегічною необхідністю для глобальної безпеки.

«Тож, якщо Сполучені Штати занепокоєні Китаєм та його впливом в Азії, вони мають забезпечити, щоб Путін не переміг в Україні. Якщо Україна переможе, тоді ми будемо мати другу найбільшу армію в Європі — армію України, загартовану у битві та на нашому боці, й ослаблену російську армію. Також ми матимемо Європу, яка підвищуватиме свої оборонні витрати. Європі буде легше фокусуватися також на Китаї і менше непокоїтися про ситуацію в Європі. Діаметрально протилежне відбудеться, якщо Путін переможе. Тож це в інтересах США – забезпечити, щоб Україна перемогла», — зазначив Столтенберг.