Можливо, найближчим часом місто Бахмут на Донеччині може повернутися під контроль України, оскільки усі необхідні передумови для його визволення вже створилися. Зокрема, Збройні сили оборони захопили важливі висоти поблизу Кліщіївки і фактично створили базу для майбутнього наступу. Незабаром російська окупаційна група в Бахмуті може опинитися не просто під загрозою, але й фактично оточеною.

Такий прогноз в ексклюзивному інтерв’ю одному з українських ЗМІ озвучив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

– Найімовірніше, незабаром Бахмут знову повернеться під наш контроль. В Андріївці наші Сили оборони вщент розбили 72-гу російську штурмову бригаду. Росіяни, коли зрозуміли, що їхньої бригади майже немає, відкрили загороджувальний артилерійських вогонь по власних позиціях. Є таке словосполучення «дружній вогонь». Це коли випадково відкривається вогонь по власних військах. Вони навмисно нищили свою бригаду, — наголосив майор.

Також Олексій Гетьман зазначив, що Андріївка розташована на відстані приблизно 3 кілометри на південь від Кліщіївки, а від Кліщіївки ще трохи далі до Бахмута. У Кліщіївці панівні висоти. Ворог дуже активно намагався ЗСУ звідти вичавити, але нічого не вийшло. 

— Там є залізничне сполучення, яким підвозилося все, що необхідно для російської армії. Отже, ми зайняли усі панівні висоти в цій місцевості. Але насправді назви цих населених пунктів залишилися лише на мапі. По суті, що Кліщіївка, що Андріївка майже повністю знищені. Генерал Сирський говорить, що ці території можна розглядати як плацдарм для подальшого наступу, — розповів Гетьман.

Майор нагадав відео, на якому наші військові пропонували здатися в полон 72-й бригаді. Було дано 10 хвилин на роздуми. Тоді багато росіян почали здаватися.

-Думаю, така сама ситуація буде і в Бахмуті. Коли постачання окупаційного угруповання повністю припиниться, коли не буде навіть їжі та води, їм доведеться або здаватися в полон, або відходити, — наголосив Олексій Гетьман.

Наразі росія тримає в Бахмуті найбільше угруповання чисельністю 50 тисяч військовослужбовців. Усі вони можуть залишити цей український населений пункт. Це стане черговим потужним ударом як по амбіціях кремля, так і по бойовому духу солдатів-окупантів.