Україна не потребує придбання американської системи протиракетної оборони, оскільки вже розробляє власні зразки, а також веде переговори з іншими державами про доступ до цієї технології.

«Ця технологія може прийти необов’язково зі Сполучених Штатів, є й інші країни, які володіють нею. І ми ведемо переговори про доступ до неї», –  заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми «Свобода слова».

Раніше стало відомо, що Міністерство оборони України розглядає можливість придбання для Збройних сил систем протиракетної оборони, аналогічних ізраїльському «Залізному куполу», який використовується Ізраїлем для відбиття ракетних атак угруповання ХАМАС.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак виступив за розміщення в Україні американських зенітно-ракетних комплексів Patriot. На його думку, це потрібно не тільки для захисту України, а й усього Заходу. Зараз США розміщують ЗРК Patriot у Польщі.

Нагадаємо, що Україна і США перепишуть Хартію про стратегічне партнерство.

«Є домовленість оновити, точніше переписати текст Хартії, яка існує з 90-х років. Я так розумію, це буде предметом розгляду пана Дмитра (Кулеби – ред.) і його колеги пана Блінкена», – повідомив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ток-шоу «Свобода слова» на ICTV.

Своєю чергою, в міністерстві закордонних справ схвалюють і підтверджують цю ініціативу.

«Ми зараз перезапустимо (комісію зі стратегічного партнерства – ред.), це домовленість двох президентів, оновимо Хартію стратегічного партнерства і закріпимо те, що зробили два президента, вивівши стратегічне партнерство між державами на новий рівень», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.