Ворог переконаний, що зможе захопити Авдіївку під контроль, проте оточення навколо Авдіївки залишається під питанням.

Про це розповів військовий експерт та екс-очільник прес-служби Генштабу ЗСУ, полковник Владислав Селезньов.

За його словами, на Авдіївському напрямку Степове вже перебуває в сірій зоні. Ворог переконаний, що вдасться взяти Авдіївку під контроль. Є просування на південі від міста. Проте оточення навколо Авдіївки не зменшується: ширина проходу залишається на рівні 6 км.

У той же час, 22 грудня українські та російські війська продовжили позиційні бої в районі Сіньківки, на північний захід від Сватового в районі Стельмахівки та на північний захід від Кремінної в районі Тернів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо повідомив, що 22 грудня російські війська завдали майже вдвічі більше артилерійських ударів на напрямку Куп’янськ-Лиман, ніж 21 грудня.

За даними ISW, російські війська нещодавно досягли успіхів південніше Спірного та просунулися на південний захід від Бахмута у дачних масивах та на північно-західній околиці Кліщіївки.

Українські війська вели позиційні бої біля так званого водного об’єкта «Алебастрова» на сході від Кліщіївки. Повідомляється, що російські війська намагаються продовжити просування на захід від Бахмута та активно взялись за позиційні бої на північний захід від Бахмута, на північ від Богданівки, на захід від Бахмута в районі Хромового, Іванівського та шосе Т0504 Часів Яр — Іванівське, а також на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки.

ISW встановив, що російські війська нещодавно невелико просунулися на південний схід та північний захід від Авдіївки. Також зафіксовано просування російських військ на північний схід від Опитного і на північний схід від Степового (північний захід від Авдіївки). Бойові дії продовжуються на захід від Донецька в районі Мар’їнки та Побєди та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки.

Також, Російські війська, залишаючись віддані своїм попереднім планам, спрямовують зусилля на захоплення нових територій на сході України, включаючи Донбас та Харківську область. Плани в окупантів залишилися, зокрема, і на південні регіони. Однак ворог за це плаче великою ціною.

Про це повідомив речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.

Він нагадав, що росіяни вже майже два роки намагаються вийти на адміністративні кордони Донецької області, але вони не досягли успіху.

«Місто Авдіївка залишається сьогодні в зоні особливої уваги, так само як і Бахмут, або те, що залишилося від колись квітучого населеного пункту. На жаль, Збройні сили України контролюють дуже малу частину, до 2%, того, що залишилося від Мар’їнки. Проте ворог теж платить велику ціну за ці руїни», — сказав Братчук.

Куп’янський напрямок також залишається вкрай напруженим. За словами експерта, там тривають жорстокі бої в районі Синьківки.

«Є певне тактичне просування ворога — приблизно 100-300 метрів. Але у нас там є добре укріплені позиції. І наші підрозділи успішно виконують завдання із стримування ворога. Тиск просто божевільний», — підкреслив він.

Братчук також наголосив, що Кремлю зараз вкрай необхідна яка-небудь перемога на фронті або її імітація.

«Путіну під ялинку потрібна хоч якась перемога або імітація. Для Кремля це надзвичайно важливо перед «виборами», — відзначив речник.