Радник глави Офісу президента повідомляє, що українським військовим потрібно ще поборотися, щоб повністю оточити окупантів поблизу Високопілля.

На Херсонщині поблизу Високопілля російські окупанти перебувають у складній ситуації, але ЗСУ не взяли їх у повний “котел”. Для повноцінного оточення потрібно ще поборотися. Про це розповів радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

Він зазначив, що зараз українським військовим поки не вистачає сил для взяття окупантів в повноцінний “котел”.

“Там, перш за все, не зовсім Іловайська ситуація, якщо вже так зовсім точно говорити. Тому що немає розриву між тим виступом, де сидить їх угруповання, із залишками російських сил. По-друге, наші там не цілком вдало діють насправді. І відчувають певну нестачу сил, щоб повноцінно закрити цю історію. Тобто для того, щоб це стало тактичним оточенням, потрібно ще поборотися”, – сказав Арестович.

Він також додав, що окупанти ризикують опинитися в “котлі” в районі Давидова Броду. Ворог всіляко намагається цього уникнути.

“У Херсонській області їм (окупантам – ред.) там не до ударів. Вони там проводять операцію з недопущення “Іловайська” щосили. І ще в одному місці там, в районі Давидова Броду, південніше – щодо недопущення другого натяку на другий “Іловайськ”, – додав Арестович.

Також Україна та росія можуть почати перемовини щодо повернення Криму до складу нашої держави. Це ж стосується всієї території українського Донбасу. Проте цей дипломатичний розвиток подій можливий лише за певних обставин.

Детальніше потрібні передумови описав радник глави Офісу Президента Олексій Арестович в ефірі “Радіо Чикаго”. До речі, за кілька днів до цього, радник також припустив, коли росіяни втратять здатність наступати.

Нам потрібна ослабленість росіян на полі бою
Радник акцентував на тому, що зараз ціль України та наших партнерів є незмінною – військова поразка росії на нашій території. Наша держава прагне звільнити всі свої території без виключень.

Є єдиний сценарій, коли я можу це припустити (перемовини – 24 канал), чисто теоретично. Коли ми виб’ємо російські війська на кордони, які були 24 лютого та під ними залишиться частина Донбасу та частина Криму, на цьому етапі можемо перейти до політико-дипломатичному шляху повернення територій,
– сказав Арестович.

Базовою умовою для початку перемовин має бути максимальна ослабленість російських віск. Проте Арестович акцентував, що в будь-якому випадку відповідні рішення буде ухвалювати саме президент.

Нагадаємо, що Радник керівника Херсонської ОВА Сергій Хлань озвучив чотири слабкі місця російської армії в області та розповів, що противник має два основні шляхи постачання. Насамперед, йдеться про Антонівський автомобільний міст, розташований безпосередньо поблизу обласного центру, пише Хлань на своїй сторінці у Facebook.

Це головна артерія для російських загарбників. Крім цього, є Антонівський залізничний міст, що знаходиться за 20 км від Херсона. Він перетинає річку Дніпро та веде до залізничного вокзалу міста.

Ці інфраструктурні об’єкти – два перші слабкі місця ворога. Другий напрямок – через Правобережжя. Тут ахіллесовою п’ятою ворожих сил є дорога біля Нової Каховки, що йде греблею Каховської ГЕС.

Також існує маршрут за 20 км від Херсона, що перетинає річку Інгулець через Даріївський міст. Це четверте уразливе місце російських окупантів.

Хлань зазначив, що на сьогоднішній день ми бачимо як мінімум пристрілку по слабких місцях російської армії, а як максимум – дії щодо відрізання угруповання військ РФ у Херсоні. Радник голови Херсонської ОВА вірить, що за перебування у Херсоні противник почне платити надто високу ціну і це спонукає його залишити обласний центр.