Російські загарбники продовжують зазнавати втрат. 15 листопада у Мелітополі ЗСУ знищили штаб одного з підрозділів ворога. У Запорізькій області знищено два склади боєприпасів окупантів: 2 РСЗВ “Град” та ЗРК С-300. Також ворог втратив 100 людей вбитими та пораненими.

Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов. Він зазначив, що нашим військовим вдається утримувати темп – за останній місяць російська армія втрачає щонайменше по батальйону на добу.

Гарний показник українських військових
Нижче ніж 420 людей – знищених окупантів – втрати російських військ ЗСУ не знижує. Це гарний показник, і він дає сподівання, що поповнення цих втрат зрештою приведе до великого розриву між можливостями поповнення втрат окупантів і реальної ситуації по їх поставці з Росії,
– наголосив експерт.

За словами Жданова, в Каховському районі після завдання вогневих ударів ЗСУ по позиціях російських військ, окупанти посилюють комендантську службу та фільтраційні заходи. Це відбувається для того, щоб зробити неможливим переміщення цивільних осіб в районах скупчення в районах, де окупанти зайняли позиції.

Він зазначає, що у Каховці російські загарбники мінують об’єкти цивільної інфраструктури та знищують вишки сотового зв’язку.

“Відбувається те саме, що ми спостерігали на правому березі Дніпра – в Херсоні й в населених пунктах Правобережжя”, – зазначив Жданов.

Жданов розповів, що авіація сил оборони України вразила дві позиції ЗРК ворога, підрозділу ракетних військ та артилерії сил оборони знищили:

два пункти керування;
шість районів зосередження живої сили, техніки та озброєння окупантів;
три склади з боєприпасами;
три інших об’єкти, на яких знаходились російські окупаційні війська.
Під час повітряної російського нападу, сили ППО збили:

4 крилаті ракети Х-101;
2 керовані авіаційні ракети Х-59;
5 безпілотників “Шахед”.
За словами експерта, усього по Україні було випущено 16 ракет і 5 безпілотників “Шахед”-136. Прилетіло по Дніпровщині та об’єктам газовидобувної галузі України.

Загалом, протягом чотирьох діб, 14-17 листопада, Збройними силами України було демілітаризовано 11 складів з боєприпасами і одну базу окупантів. Про це повідомляється в телеграм-каналі «Збройні сили України. Війна з окупантами».

Так, по одному складу захисники України знищили під Луганськом та у Старобешівському районі Донецької області. Ще один ворожий об’єкт був уражений у Джанкої в Криму.

У Запорізькій області окупанти втратили склад у Василівському районі, склад у Бердянському районі, склад біля Токмака та ще один склад у Мелітопольському районі.

На Херсонщині було знищено одразу три склади у Каховському районі, один під Херсоном, а також склад та базу у Скадовському районі.

Саме тому, Російські сили на сході Херсонської області, ймовірно, частково вразливі до «української кампанії з перехоплення»

Збройні сили України можуть бути спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити та утримати свої оборонні позиції на окупованій частині Херсонщини. Про це йдеться у черговому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

«Українським силам, ймовірно, буде важче досягти таких драматичних наслідків у східній частині Херсона, але вони можуть бути в змозі зірвати зусилля росіян щодо зміцнення і утримання своїх нових оборонних ліній».

Повідомляється, що російські сили на сході Херсонської області, ймовірно, частково вразливі до «української кампанії з перехоплення», подібної до тієї, що була успішно використана українськими силами для повернення західної частини Херсонської області.

Кілька основних наземних ліній зв’язку (GLOC) проходять через східну Херсонську область до інших контрольованих Росією районів на півдні України: південна траса Т2202 Нова Каховка-Армянськ, південно-східна траса Р47 Каховка-Генічеськ та траса М14, яка проходить на схід до Мелітополя, Бердянська та Маріуполя.