Екснардеп кількох скликань Андрій Сенченко пояснив, чому після після 14 років членства у партії «Батьківщина» він залишив політичну силу Юлії Тимошенко. В інтерв’ю «Главкому» Сенченко пояснив, що зараз єдиний проєкт, яким він займається — перемога України у війні. «Але те, чим я займаюсь, перебуває поза полем уваги Юлії Володимирівни. Вона займається важливими речами, в яких я не є найкращим фахівцем, – наприклад, в тарифах чи пенсіях. В неї є інші фахівці з цих питань», — коментує Сенченко.

При цьому Сенченко висловився на підтримку Юлії Тимошенко: «Я її підтримував тому, що вона завжди демонструвала інший, більш патріотичний погляд на майбутнє України, аніж Петро Олексійович (Порошенко), якого я патріотом країни не вважаю. Він за п’ять років міг би зробити для країни набагато більше, якби в нього був інший баланс державних і особистих інтересів».

Політик запевняє, що між ним і Тимошенко попри розрив немає конфліктів, вони вітають один одного з днем народження.

«З Юлією Володимирівною ми обнялися на прощання і пішли в різні сторони», — Сенченко.

Щодо серйозного політичного майбутнього Юлії Тимошенко, Сенченко впевнений, що вона ще довго впливатиме на політичну ситуацію в країні.

Андрій Сенченко – корінний кримчанин, три терміни працював віце-прем’єром кримського уряду, був народним депутатом трьох скликань, а минулого року, вийшовши з партії «Батьківщина», став одним з лідерів ініціативи «Сила права». Початок російсько-української війни зустрів на посаді т.в.о. заступника глави Адміністрації президента. На цій посаді саме він дав команду перекрити Північнокримський канал. Крім того, займався визволенням українських заручників у Криму та вів переговори з окупантами про виведення нашої військової техніки. Наразі Сенченко активно працює в площині притягнення РФ до юридичної відповідальності і закликає громадян, що постраждали від російської агресії та окупації, вимагати компенсації за заподіяну шкоду

Зазначимо, нещодавно Сенченко заявив. що води в окупованому Криму в 15 разів більше, ніж необхідно його корінним жителям.

За його даними, дощ і сніг дають півострову в середньому 0,9–1,0 млрд м³ на рік, а за допомогою свердловин можна добути ще 0,5 млрд м³. Разом – 1,5 млрд м³.

“Я не беру до уваги російських військових і колонізаторів із російської глибинки, які туди наприїздили, і тих, ким півострів наразі заселили. Я кажу про українських громадян, які там живуть. Їх 2 млн. Є офіційна норма фізіологічного споживання води на людину. Наприклад, для Краснодарського краю РФ це 48 м³ на рік. Цього вистачає на приготування їжі, прийняття ванни, умивання, для санвузла, прибирання. Округлюємо, нехай буде 50 кубів”, – пояснив Сенченко.

За його словами, “щоб зібрати воду, окупантам необхідно вкладати гроші – будувати водопроводи, очисні споруди”.

“Вони цього робити не хочуть. Вони економлять на мешканцях Криму, їм краще витрачати гроші на війну”, – заявив Сенченко.

Він вважає, що, якщо Україна погодиться подавати воду в окупований Крим, Росія залишиться на півострові надовго, а “заощаджені кошти вони знову витрачатимуть на війну з Україною”.