Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що Україна в діалозі із партнерами розблокувала майже всі теми щодо постачання зброї за винятком танків, та висловив упевненість, що й це вдасться подолати.

Про це Кулеба сказав в інтерв’ю Obozrevatel.

“Стосовно зброї: у нас залишилась одна велика тема, на яку все ще існує табу, це танки. Все інше в принципі ми вже почали отримувати. Але й це табу ми знімемо, я не маю в цьому жодних сумнівів”, – сказав міністр.

Кулеба підкреслив, що військова допомога Україні є не благодійністю, як це намагаються показати “деякі критики”.

“Це, по-перше, інвестиція у їхню безпеку, безпеку тих, хто дає нам цю зброю. По-друге, це, вибачте, розплата за власні помилки. Якщо ви нас довели до ситуації, коли ми щодня вмираємо в умовах російської агресії, то ваші постачання нам зброї, енергообладнання, підтримка грошима – це ваша компенсація за ці помилки, через які ми опинилися в цій ситуації”, – сказав міністр.

Раніше Дмитро Кулеба зазначив, що зараз Україна самостійно захищається від агресора із західною зброєю – так, як і французи, які звільняли країну після окупації нацистською Німеччиною, та натякнув, що Києву дуже допомогли би танки, названі на честь генерала Леклерка.