Російські окупанти зазнають потужних втрат на фронті. Через це їм доводиться підтягувати нові сили.

Керівниця прес-центру сил охорони та оборони оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телеканалу “Еспресо” зазначила, що загарбники бояться просування ЗСУ.

“Реорганізація всіх лікувальних закладів лівобережжя на шпиталі, їхнє переповнення говорить про те, що фізичні втрати у ворожому війську великі, тому вони підтягують нові сили. Їм треба не тільки готуватися до наступу, їм потрібно тримати ще й оборону. Ділянка місцевості велика, напрямок наших вогневих дій їм вже зрозумілий. Росіяни бояться просування наших сил”, – пояснила Гуменюк.

За словами керівниці прес-центру, загарбники намагаються ущільнити оборону на деяких ділянках лівобережжя Дніпра. Водночас не виключено підтягування сил ворога на Запорізький напрямок.

“На Запорізькому напрямку ворог намагається промацувати на міцність нашу оборону. Противник намагається робити вилазки розвідувальними та штурмовими групами. Ця тактика ворога передбачувальна, ЗСУ дають потужну відсіч. Зараз лінія фронту досить рухлива. Вона постійно має географічні зміни, але це не критичні зміни, а порядок введення бойових дій, коли дії переходять за межу контрбатарейного протистояння”, – зазначила Гуменюк.

Водночас ЗСУ можуть здійснити у Запорізькій області великий прорив, завдавши попередньо ударів по ворожих об’єктах у Криму.

Медіаексперт Тетяна Попова пропонує згадати Другу світову війну зазначає виданню Коментарі, що українські військові вже посилено обкатують західну бронетехніку на полігонах у Європі. Що викликало виття на московських болотах.

У тому числі у виконанні військового злочинця, колишнього “міністра оборони” самопроголошеної “ДНР” Стрєлкова-Гіркіна, який прогнозує, що такими темпами до весни Україні поставлять від 200 до 300 одиниць важкої бронетехніки, а відповідне навчання пройдуть не лише піхотинці та танк артилеристи, ракетники, зв’язківці. І весь цей єдиний бойовий комплекс може посунути на окупантів.

“Наші союзники явно читали книги з військової історії, вивчили специфіку місцевості та розуміють, що саме, в якій кількості і коли треба ЗСУ. Тому американці та британці все гучніше говорять про перспективи звільнення Криму вже цього року”, – наголошує експерт.

З посиланням на старшого віце-президента Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Дж. Джонса, вона зазначає, що бойові машини піхоти Bradley, які США надають ЗСУ, знадобляться для перекидання військ основними дорогами, що з’єднують Херсон, Мелітополь і Маріуполь. На підході – танки, які допоможуть зім’яти супротивника. І, зважаючи на все, все необхідне ми отримаємо.

“Наші західні партнери відкрито говорять про необхідність більш потужної підтримки України, наголошуючи, що не можна затягувати конфлікт, перетворюючи його на тупикову ситуацію на кшталт Першої світової.

У Міноборони Великобританії дали зрозуміти, що хоч російські окупанти і зміцнилися в центральній частині Запорізької області, ЗСУ можуть здійснити там великий прорив, завдавши заздалегідь ударів по ворожих об’єктах у Криму.

У результаті буде підірвано життєздатність російського сухопутного коридору, який з’єднує з півостровом тимчасово захоплену агресором материкову частину України, – пояснює Тетяна Попова. – З усіма витікаючими… Загалом усе складає: постачання, географія, попередній досвід війни на цій території. І дуже схоже, що Крим може бути звільнений навіть раніше, ніж Донбас”.