Прем’єр-міністерка Британії Ліз Трасс таки буде при владі, коли 31 жовтня буде представлений бюджетний план, і не планує йти у відставку.

Про це заявив її політичний представник в середу, перед голосуванням в парламенті по фрекінгу, яке її партія розглядає як вотум довіри

Про це повідомляє Reuters.

До того ж, на питання, чи впевнена Трасс на 100%, що вона буде при владі до кінця місяця, її представник відповів “так”, а на питання, чи піде вона у відставку, якщо програє голосування щодо фрекінгу, він сказав: “Прем’єр-міністр не піде у відставку”.

Нагадаємо, Британія 22 вересня офіційно зняла мораторій на видобуток газу методом фрекінгу, який діяв з 2019 року, оскільки визнала зміцнення енергопостачання країни “абсолютним пріоритетом”.

Раніше Ліз Трасс заявила, що фрекінг, вилучення сланцевого газу з гірських порід шляхом їхнього руйнування, буде дозволено, якщо це підтримають місцеві жителі.

Фрекінг, проти якого виступали екологічні групи та деякі місцеві спільноти, було заборонено після того, як галузевий регулятор попередив про неможливість передбачити силу землетрусів, які він може спричинити.

Також зазначимо, у понеділок 17 жовтня новопризначений міністр фінансів Британії Джеремі Гант оголосив про фактичне скасування податкової реформи, яку ініціювала Трасс і через яку Консервативна партія почала обговорювати її відставку.

Втім через економічні потрясіння, спричинені ухваленням міні-бюджету, депутати британського парламенту від Консервативної партії почали публічно закликати прем’єр-міністерку піти у відставку. Але сама Трасс, вибачившись за помилки, виключила таку можливість.