Всім вже відомо, що перед відходом ЗСУ з Авдіївки армія РФ за словами роспропаганди разів 10 а то й більше захоплювала місто. І подібні фантастичні заяви звучали вже й про інші українські міста та селища. На черзі селище Невельське в Донецькій області. Окупанти почали скавуліти про його захоплення, однак це не відповідає дійсності – там досі є наші сили під синьо-жовтим прапором, про розгортання триколору мова не йде. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія”, офіцер Збройних сил України Дмитро Лиховій розніс в пух і прах цю заяву.

За його словами, українські військові продовжують утримувати селище, а інформація росіян є фейком.

Український аналітичний OSINT-канал DeepState також повідомив, що інформація окупантів не відповідає дійсності. Втім, за словами аналітиків, “ситуація повільно погіршується, ворог проводить штурмові дії південніше села”.

“Станом на кінець доби 12 березня населений пункт залишається під контролем Сил Оборони. Відразу хочемо розвіяти сумніви… З огляду на те що ця інформація є передчасним повідомленням про успіх, то командування росіян залучить додаткові сили, чим посилить тиск, для виправлення своєї брехні”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, російське Міністерство оборони стверджувало, що окупаційним силам РФ нібито вдалося “взяти під контроль” Невельське.

Українським бійцям безсумніву вдасться втримати населений пункт та звільнити інші від російських загарбників, адже як відомо, ситуація на передовій почала бути на стороні наших військових, яким передали довгоочікувані снаряди, тому окупантам варто було б забрати свої фейкові вислови назад.

Одне з українських ЗМІ повідомляє, що наші військові отримали реактивні снаряди для РСЗО “Град”.

Зокрема, РСЗО “Град” почали значно менше використовувати на фронті через низку факторів. Серед них – ефективність FPV-дронів та відсутність боєприпасів. Саме через друге, за словами артилеристів, їхня установка певний час взагалі не використовувалася в зоні бойових дій.

“Це для нас як ковток повітря – бачити таку кількість боєприпасів. Аж радіє душа при нагоді допомогти піхоті, ми із задоволенням їх заряджаємо”, – каже командир підрозділу з позивним “Сивий”.

Склади, які ще два тижні тому були повністю порожні, зараз мають певну кількість боєприпасів. Також, на відео потрапила повністю заряджена 40 снарядами РСЗО. Частина з боєприпасів може бити на відстань до 40 км, – інша до 20 км.

“Гради” – це взагалі дуже страшна річ і в неї дуже великий потенціал, який у наш час повною мірою не розкривається через брак боєприпасів. 40 штук за раз випускати, нехай навіть 10 разів на день, це 400 припасів на добу. Я не думаю, що десь у світі зараз хтось взагалі виготовляє стільки ракет для “Граду” впринципі”, – каже військовий Богдан.

Він також додав, що зараз їм дають близько 10 боєприпасів на добу, за ніч вони отримали 3 цілі, по яким потрібно було завдати удар.

На думку воєнного експерта Олега Жданова, Сили оборони України з кожним днем можуть нарощувати свої вогневі можливості завдяки поставкам снарядів союзниками.

“Зараз ми не просто вирівнюємо ситуацію, зараз має бути стрибок уперед. Кількісний стрибок, який потім має перерости у якісний на лінії фронту”, – сказав він.

Таким чином Жданов прокоментував ініціативу Чехії зі збору коштів на 800 000 артилерійських снарядів для України. Повідомлялося, що снаряди можуть бути поставлені в Україну протягом кількох тижнів.

“Цікавий нюанс: це стало можливим після обіцянки, даної владою Норвегії виділити 140 мільйонів євро на ініціативу Праги, до якої приєдналися ще 18 країн, – акцентував Жданов. – Отже, наша артилерія може працювати. І я так розумію, що з кожним днем може нарощувати свої вогневі можливості. Кількісний стрибок має вилитися в якісний стрибок вогневого ураження ворожих військ на полі бою”, – підкреслив експерт.