Російський диктатор Путін сподівається захопити Бахмут до 9 травня, щоб показати росіянам хоч якусь перемогу. Не виключено, що після цього він оголосить про завершення так званої СВО.

Про це заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

“Швидше за все, росіянам на 9 травня треба оголосити хоч якусь перемогу, тому що крім трьох сільських сортирів їм нема за що звітувати про роботу російської армії. Тому хоча б Бахмут, хоча б цей райцентр”, – каже експерт в інтерв’ю ТСН.ua.

Він упевнений, що українські війська не дадуть їм такої можливості.

Світан нагадав, що зараз рубіж оборони, який проходить вздовж трас із Костянтинівки на Бахмут та з Хромово, знаходиться під постійним контролем українських військ та армійської артилерії, яка все більше збільшує ступінь ураження по російських військах.

“Вони зараз з висот Часового Яру і Хромового як на долоні в Бахмуті. Будь-який рух росіян по Бахмуту припиняється роботою нашої арти. Працюють наші коригувальники, сили спецоперацій знають, як виконувати своє завдання. Цю частину Бахмута вони не візьмуть, рапортувати не буде про що.. Прорапортують — зайняли певну частину Бахмута, не більше того”, — пояснює експерт.

Полковник запасу не виключає, що Путін незабаром може оголосити про закінчення так званої “СВО”. На думку експерта, голова ПВК “Вагнер” Пригожин намагався це запустити в інформаційне поле.

“Якщо це буде позитивно сприйнято російським плебсом, то цар із бункера вилізе і 9 травня оголосить про закінчення “СВО”, про виконання певних цілей. Для цього їм потрібна бодай якась перемога, Бахмут більш-менш підходить”, — припустив експерт.

Світан упевнений, що протидія українських військ є достатньою. Тож ворогові не вдасться захопити Бахмут.

“На якихось ділянках відходимо, якісь займаємо. На якихось ділянках були контратаки, які привели до позитивних моментів. У такому режимі будемо утримувати частину Бахмута до початку контрнаступу. Потім це все буде в минулому, їм доведеться від Бахмута йти.”, — підсумував він.

Президенту РФ Володимиру Путіну вже давно нічого продемонструвати своєму електорату, який чекає від нього перемог у війні проти України. Єдина можливість показати росіянам хоч щось — це взяття міста Бахмута Донецької області, яке не має для ворога жодного стратегічного значення. Таку думку сьогодні, 1 травня, висловив голова Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

“[Путіну потрібен Бахмут] у суто пропагандистських цілях. Світу йому вже давно нічого пред’явити, але йому нічого пред’явити своєму електорату, який чекає від нього і вимагає перемог і перемоги. І єдина можливість, як його запевняють у цьому, на цьому етапі може полягати в тому, що вони візьмуть Бахмут, і вийдуть до кордонів міста, і заявлять про найбільшу перемогу російської армії, що вони ось”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Але водночас, зауважив політик, видно, яких зусиль докладає Росія, і яких зазнає втрат і жертв. Також складається враження, що ще одна мета боїв за Бахмут — укласти якомога більше завербованих в’язнів.

“Просто вони женуть людей на забій, їх ліквідують, знищують. Іноді складається таке враження, що це місце для того, щоб якомога більше укласти мобілізованих. Замість того, щоб їх повертати в Росію і мати з ними проблему надалі, яку вони вже мають, вони намагаються всіх цих ув’язнених, яких вони вивели, просто покласти тут в Україні, в Бахмуті. Я думаю, іншого жодного пояснення для Путіна, окрім як спробувати на цьому зіграти як переможець, і, можливо, потім робити якісь заяви, що закликають до миру і Україну, і весь світ, намагаючись перевести на свій бік, говорячи про свої мирні ініціативи. Тільки як пропагандистський жупел він потрібен Путіну, не більше того”, — вважає Ахмед Закаєв.