Коли Угорщина вибивала собі «виключення» з пакету санкцій на нафту, їх попереджали, що це погано закінчиться Про це пише радниця міністра енергетики, екс-замміністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Лана Зеркаль.

Коли Путін відключив нафту Орбану, то просто вказав на його справжнє місце. Зручна штучка хазяїна Кремля. Хоче — попросить зробити брудну роботу. А захоче — змусить. Анекдот про зручну штучку і царівну-жабу переповідати не буду, але пошукайте, він доречний, – зазначає вона.

Коли Угорщина вибивала собі «виключення» з пакету санкцій на нафту, їх попереджали, що це погано закінчиться. Мої попередження Орбан сприйняв як погрозу і навіть вимагав гарантій проти «нещасного випадку». От він і настав і для Угорщини, і для Чехії, і для Словаччини, які залежать від поставок по нафтопроводу.

Вони це зможуть пережити, Європі є де брати паливо, але ми не маємо зловтішатися. Нам треба допомогти країні-наркоману, залежній від одного постачальника нафти, злізти з цієї голки.

Ми маємо розуміти, що угорці працюватимуть на Росію і Путіна безвідносно до того, чи роблять вони це з задоволенням чи з примусу. Приниження Орбана Путіна не обходить, головне, щоб штучка кричала про шкоду санкцій, – підкреслює Зеркаль.

Правильним рішенням було би сприяти диверсифікації постачання. І тут у нас є що запропонувати. У нас є чудовий нафтопровід Одеса-Броди, який сполучається з «Дружбою». Після перемоги та розблокування одеського порту ми зможемо наповнити його нафтою для «Дружби».

І тоді Угорщина отримає доступ до різних постачальників нафти. І зможе не залежати від путінських витівок. А ми, може, навіть станемо друзями з угорцями.

Варто нагадати, що раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна не зможе перемогти Росію з нинішньою стратегією підтримки НАТО, а також попередив про тяжкі наслідки для європейської економіки.

Ця війна в такій формі не може бути виграна, – сказав Орбан, виступаючи разом з канцлером Австрії Карлом Нехаммером у Відні. Орбан додав, що стратегія країн НАТО щодо підтримки України зброєю і навчанням “досі показувала, що вона не приведе до успіху”.

“Без зміни стратегії миру не буде”, — сказав він, попередивши, що без миру в Україні весь Європейський Союз “буде втягнутий у військову ситуацію”. “Незрозуміло, як нам уникнути рецесії в ЄС, якщо війна продовжиться”, — додав Орбан.

Обидва лідери попередили про можливість введення ембарго Євросоюзом на російський газ.

Ми тільки що зіткнулися зі стіною, і ця стіна називається газовим ембарго, і я б запропонував ЄС не стукати в цю стіну, — сказав Орбан, оскільки Нехаммер попередив, що таке ембарго “неможливо”.

“Не тільки тому, що ми, як Австрія, залежимо від російського газу. Німецька промисловість також залежить від російського газу. І якщо німецька промисловість впаде, австрійська промисловість впаде”, – сказав Нехаммер, додавши, що така ситуація може призвести до “масового безробіття”.

“Є багато оголошень від Комісії ЄС, які дуже мало реалізуються”, – сказав він, говорячи про дії ЄС у зв’язку з енергетичною кризою, додавши, що “немає ніяких ознак” реалізації спільної платформи закупівель газу, яка була запропонована Комісією ЄС.

Він сказав, що, враховуючи поточний тиск на енергетичний ринок, “ця загальна платформа буде важливішою, ніж будь-коли”.