Попри те, що армія РФ фактично видихлася після першого ривка, Речник Нацгвардії, Руслан Музичук, повідомив, що ворог продовжує залучати групи піхоти для спроб прориву, зокрема, в бік села Липці в Харківській області. Він наголосив, що на Харківському напрямку не відбулося великої кількості боєзіткнень за останні дні, але ворог намагається продовжувати наступ у цьому напрямку. За його словами, характерним є застосування великої кількості авіації для завдання ударів з метою руйнування населених пунктів та українських оборонних позицій, особливо на ділянках, де ворог намагається досягти успіху.

За минулу добу активність ворога була найвищою на Покровському та Курахівському напрямках, що складає майже третину всіх боєзіткнень. Також були спроби ворога прорватися на Харківщині.

Музичук зазначив, що російські окупанти використовують бронетехніку на Куп’янському та Лиманському напрямках. Наприклад, на Лиманському напрямку українські військові знищили 4 танки, з яких три мали додатковий захист — металеві навіси, але це не зберегло їх від ураження.

Він також розповів, що на південному напрямку, зокрема, Оріхівському, російські війська використовують легкоброньовану або легку автомобільну техніку, а також мотоцикли.

Також на півночі Харківщини спостерігається застосування легких автомобілів, так званих гольф-карів, та мототехніки для доставки невеликих груп піхоти та швидкої логістики.

Нагадаємо, що напередодні полковник запасу та військовий експерт Роман Світан зазначив, що російські окупанти у Харківській області переслідують щонайменше три завдання, включаючи одне військове та два політичні. Військове завдання полягає у спробі розтягнути лінію фронту, зокрема, на Харківському напрямку, для відволікання українських резервів з основного напрямку російського удару — Покровського напрямку. Експерт вказав, що росіяни здійснюють до 30 атак до Покровська з різних напрямків, демонструючи готовність увірватися в прориви та вийти на оперативний простір.

Політичні завдання, за словами Світана, включають бажання Кремля показати так звані перемоги і створення позитивної інформаційної подушки на тлі візиту президента Путіна до Сі Цзіньпіна. Він зауважив, що в останні кілька тижнів росіянам бракувало позитивних новин зі східного фронту, тому їм потрібно було створити новий момент, який би підтримав їхню ідеологію.

За словами експерта, усі ці завдання лежать у канві стратегічних цілей російського військово-політичного керівництва, і їхнє втілення в дії не є випадковим. Ініціативи російських окупантів, спрямовані на відволікання українських сил, створення позитивного настрою та демонстрацію успіхів на полі бою, є складовими стратегії, спрямованої на досягнення їхніх політичних та військових цілей.

Таким чином, дії російських військ в Харківській області відображають більш широкі стратегічні плани, спрямовані на досягнення певних політичних та військових переваг на сході України. Однак, як бачимо, на практиці намагання армії РФ не увінчуються бажаним для Кремля успіхом. І хоч ворог ускладнив обстановку на фронті для наших сил, ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію та недопустити розгортання найгірших сценаріїв, при цьому командування обирає найкращі стратегічні ходи, аби залишитися у виграші перед окупаційною армією Росії.