Керівництво Офісу президента та керівництво партії “Слуга народу” вимагають, щоб депутати СН, які є членами фінансового комітету, та автори кількох законопроектів пройшли детектор брехні.

Про це повідомили у “Слузі народу”.

За словами джерел видання, керівник фракції Давид Арахамія писав у внутрішній чат фракції, що з такою вимогою до нього дзвонив президент.

Самі ж депутати з комітету сприймають такі вимоги в штики, критикують своїх колег Андрія Мотоловця, Роксолану Підласу та голову комітету Данила Гетьманцева за те, що вони донесли “неправдиву інформацію в ОПУ”.

“Яка інтрига!! Офіс Президента висунув підозру 11 народним депутатам від партії Слуга народу. Їх звинувачують в отриманні 30 тисяч доларів (кожному) за голосування проти одного антикорупційного законопроекту на засіданні Комітету Верховної Ради… Офіс вимагає від депутатів-слуг пройти детектор брехні (поліграф)”.

Раніше про те, що Офіс президента наполягає на проходженні поліграфа “слугами народу” з фінансового комітету, писав нардеп, заступник голови фінансового комітету Ради Дубінський.

За його словами, ця вимога надійшла після звернення кількох нардепів, яким не сподобалось голосування членів комітету, “де було прийняте рішення про знищення монополії на оціночну діяльність і т.зв. “площадок Яценко” + демонополізацію ринку держзакупівель через систему Prozorro, а також зниження цін на участь у торгах + забезпечення прозорої роботи СЕТАМ/АРМА”.

Дубінський, який є заступником голови Комітету, висловив готовність пройти детектор брехні.

“Упевнений, пройдуть і мої колеги по фінансовому комітету. Не дивлячись на те, що це явна демонстрація неповаги до парламенту!” – написав він, додавши, що потрібно в такому випадку перевірити співробітників Офісу президента і інших нардепів.

“Детектор брехні повинні пройти і співробітники Офісу президента (!) і депутати – які є серед авторів найскандальніших і сумнівних законопроектів цього скликання та викликали у залі підозри в можливій корупції, – зазначив він.

Окрім того, варто додати, що ГПУ проводить перевірку, щодо переписки депутата від «Слуги народу». Про це генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив в етері програми «Свобода слова».

«Нещодавно відбулась переписка одним з народних депутатів. Я думаю, що невдовзі ми проінформуємо про результати цієї перевірки», — повідомив він.

Генпрокурор також не виключив притягнення до відповідальності представників правлячої політичної сили.

«Говорити про те, що на нас тисне президент чи офіс президента. Тим більше, ми бачимо, що органи зараз намагаються працювати незалежно від політичної приналежності. Я не виключаю, що невдовзі ми так само зможемо побачити, що до відповідальності притягуються люди, які є наближеними до правлячої політичної сили», — заявив Рябошапка.