Днями набрав чинності закон 1210. Одночасно з багатьма позитивними речами в законі є прямі ризики для роботи бізнесу та економіки у цілому, розпочав своє звернення до українців у Фейсбук, Михаіл Саакашвілі.

Президент Зеленський дуже стурбований тими ризиками, який несе цей закон для бізнесу, тому він виступив з ініціативою терміново розробити зміни, які необхідно до нього внести.

Через два дні у нас велика зустріч з бізнес-асоціаціями, щоб почути їхню думку, але я б хотів почути думку кожного з вас!

Міхеїл Саакашвілі, глава виконкому реформ, заявив, що новий закон про боротьбу із ухиленням від сплати податків, який президент Володимир Зеленський підписав 21 травня, потрібно негайно міняти. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Окрім того, Сааакашвілі впевнений, що новий закон лише ускладнює адміністративний податок, а також збільшує повноваження податкових органів.

“Податкова отримала право закручувати гайки, презумпція провини перекладається на платника податків, тому що треба доводити щось податковій”, – заявив він.

На думку політика, Зеленський насправді не хотів підписувати закон, але це було однієї з основних вимог від МВФ для підписання договору.

Верховна Рада ухвалила законопроект №1210 16 січня. Документ у другому читанні підтримали 283 народні депутати.

Після ухвалення закону в Раді зареєстрували постанову про скасування відповідного рішення. У проекті постанови йшлося про те, що закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” ухвалили з порушенням регламенту. Однак депутати провалили голосування за документ і розблокували підписання закону.

Варто також зазначити, що сьогодні Глава Виконавчого комітету реформ України Михеїл Саакашвілі закликав легалізувати гральний бізнес в країні. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Саакашвілі, гральний бізнес і так працює на Україні, але дивіденди від нього отримує не бюджет, а «кришувальники».

«За нашими попередніми підрахунками, запровадивши єдину фіксовану ліцензію як на онлайн, так і на фізичні казино, вже в перший рік бюджет може отримати понад 230 мільйонів доларів прибутку», – заявив експрезидент Грузії.

Глава комітету реформ також додав, що «гральний бізнес дозволив побудувати всесвітньо відомі міста»: Лас-Вегас і Батумі.

«Ми можемо виділити певні депресивні регіони або території і перетворити їх в буквальному сенсі в Клондайк», – запевнив Саакашвілі.

Для цього, за його словами, необхідно «не вигадувати нових корупційних годівниць, не створювати ніяких непотрібних комісій, контролюючих органів та інших схем».