За останні два тижні російські війська чи не щодня з особливою жорстокістю обстрілюють Миколаїв, тероризуючи місцевих жителів. Як наслідок, місто виживає у важких умовах.

В інтерв’ю Главреду глава Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім розповів про причини обстрілу Росією Миколаєва, ймовірності наступу російської армії на Одесу, терміни закінчення війни в Україні і про те, як можуть розвиватися подальші відносини України і Росії. Кім зазначив, що зараз армія РФ всіма силами відступає на півдні. Тому мови про наступ на Одесу бути не може.

“Для того, щоб напасти на Одесу, потрібно зробити дуже багато кроків. І поки вони знаходяться у відступі, говорити про можливий наступ на Одесу нема чого. Це дуже довгий процес накопичення ресурсів, просування, зайняття рубежів. Раніше я говорив, що в найближчі три чотири-тижні точно немає, але зараз, напевно, місяці два до того, щоб це стало реальною загрозою Одесі. Поки це не проглядається – негативна загроза Одесі зростає”, – зазначив Кім.

Очільник Миколаївської ОВА вказав на терміни скільки може тривати активна фаза війни

“Команда була до кінця року, ось і я буду вірити, що до кінця року у нас закінчиться гостра фаза” – сказав Кім.

“Кожен може по-своєму вважати війну закінченою. Хтось вважає, що війна закінчиться, коли повернуться території до 24 лютого, хтось вважає, що коли повернуться території до 1991 року, хтось – що війна закінчиться, коли помре Путін. А хтось вважає, що смерті Путіна мало і ще Росія повинна розвалиться. Я не знаю, хто як вважає, але для мене війна закінчиться, коли підписується мирна угода або акт про капітуляцію. Тому як воно закінчиться я не знаю – у мене завдання працювати тут і зараз для нашої перемоги. І давайте обговорювати війну, кінець війни і перемогу частинами-давайте їсти собаку по частинах. Тобто спочатку до 24 лютого, а далі – подивимося. Будь-яка війна закінчується угодами-або мирним, або капітуляцією. Тобто всього два варіанти. Звичайно, з двох варіантів один може бути” – додав чиновник.

В той же час, Українська армія здатна звільнити значну частину захопленої російськими окупантами території Херсонської області. Таку думку висловив в інтерв’ю “Суспільному” геополітичний аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Варос. Він прогнозує, що контрнаступ спочатку стосуватиметься правобережної частини регіону, на якій також розташований обласний центр.

“Українцям буде важко провести більший контрнаступ. Я думаю, що буде принаймні одна частина контрнаступу для звільнення територій аж до Перекопського валу біля Криму. Але переправа через Дніпро буде складним завданням, тому я думаю, що перший етап контрнаступу, швидше за все, буде зосереджений на звільненні Херсона, а також усієї території по той бік річки Інгулець. Наприклад, території від Високопілля аж до Нової Каховки”, – припустив він.

Аналітик також відзначив надзвичайну важливість Антонівського мосту, яким Росія використовує для підтримки свого угруповання в Херсоні.

“Загалом, є два великих мости – Антонівський і Новокаховський. Український контрнаступ мав би розірвати ці лінії постачання, аби росіяни не могли більше надавати підкріплення по них до Херсону. Водночас я сподіваюся, що українці не знищать ці мости, тому що вони знадобляться, щоб продовжити контрнаступ з Херсону на Крим. Бо інакше доведеться будувати понтонні переправи через Дніпро. А це надзвичайно широка річка, тому це було би вкрай важко”, – зауважив Варос.

Нагадаємо, 23 липня ЗСУ “з хірургічною точністю” потрапили в Дар’ївський міст через Інгулець в Херсонській області. Раніше, 19 липня, українські військові вдарили по Антонівському мосту в окупованому Херсоні, який пов’язує місто з лівим берегом Дніпра. У британській розвідці називають основною вразливістю російської армії на Херсонщині саме Антонівський міст. Саме тому контроль над переправами через Дніпро може стати ключовим фактором у бойових діях у Херсонській області.