Чи може повторитися сценарій Бахмута в Авдіївці? Багато хто зараз проводить паралелі наступу російських військ під Авдіївкою з їхнім наступом минулого року під Бахмутом.

Проте, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко вважає таке порівняння некоректним.

«Війська РФ зараз під Авдіївкою аналогічно Бахмуту намагаються тиснути на флангах, а в міру того як втратили значну кількість техніки, перейшли на застосування піхоти», — каже експерт.

Утім, Авдіївка незважаючи на те, що це фундаментальний укріп-район, має й низку вразливостей у порівнянні з Бахмутом.

«Наприклад, це лише одна логістична артерія на захід від міста — 0542. Так, крім неї там є з десяток ґрунтовок, але в міру погіршення погоди вони будуть важкопрохідними і не є основними артеріями постачання. У Бахмуті ж, навіть коли бої точилися праворуч від залізниці, зберігався контроль над двома артеріями, 0506 і 0504, не кажучи про ґрунтовки між ними», — розповів Коваленко.

Він пояснює, що в Авдіївці — це логістика в зоні підвищеного ризику, причому основна, від того оборона ускладнюється наявністю додаткових ризиків.

«Також у наступі на Авдіївку РОВ застосовували тактику прориву, використану під Вугледаром, чого не можна було помітити під Бахмутом. Завдяки цій суїцидальній тактиці Авдіївка вже перевершила Вугледар та Бахмут за кількістю знищеної живої сили та техніки за неповні три тижні. І на це також слід звернути особливу увагу», — додає Коваленко.

На його думку, питання полягає лише в тому, який ресурс готове витратити цього командування РФ, особливо з урахуванням того, що у техніці вони вже відзначається виснаження.

Варто додати, що на Авдіївському напрямку ворог вів та продовжує вести безуспішні штурмові дії в районі населених пунктів Керамік, Степове, Авдіївка, Тоненьке та Опитне. Вчора там було відбито понад 10 атак. Не спадає активність ворога в районі Мар’їнки і Новомихайлівки, де наші воїни відбили 16 атак. Також ворог вів безуспішні штурмові дії біля Старомайорського та південніше Золотої Ниви й намагався вкотре відновити втрачені позиції біля Вербового на Запорізькому напрямку, але успіху не мав.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун.

«Якщо говорити про кількість втрат, то Авдіївка — найбільша поразка росіян. Адже якщо рахувати з 10 жовтня, то загальна втрати противника на Донеччині у зоні відповідальності ОСУВ «Таврія» склали майже 6,5 тис. осіб. Повністю знищено 100 танків та майже 250 одиниць іншої бронетехніки. Тільки за вчорашній день знову було знищено 5 танків ворога, серед яких є Т-90», — розповів Олександр Штупун.

Крім того, речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку зазначав, що ворог намагається підтягувати резерви, зокрема на Авдіївському напрямку зараз окупанти мають до 40 тисяч осіб.

«Ворог йде вперед, зазнає втрат, залишки тікають назад, і їх всіма правдами і не правдами намагаються зібрати до купи та знову женуть вперед. Звичайні солдати бачать ті втрати і починають відмовлятися йти на вірну смерть, тому російське командування намагається їх обманювати або задіювати якісь свіжі сили з глибинки росії, які ще не обізнані про те, що твориться на фронті. А ще командири залякують і застосовують фізичну силу до звичайних солдатів. Як наслідок — окупанти починають здаватися в полон. Тільки вчора таких нарахували близько 10. Також загарбники аврально міняють деяких командирів, що свідчить про великі проблеми у росіян. Але розслаблятися не варто, бо у ворога ще є сили, і треба бути готовими дати їм відсіч», — підсумував Олександр Штупун.