Воїни 3 окремої штурмової бригади просунулися під Бахмутом, пропрацювавши кілька варіантів розвитку подій. Першими з позицій тікали “вагнерівці”, хоч ватажок бойовиків Євген Пригожин запевняв, що втікачами були окупанти із 72 бригади ЗС РФ.

Про це в одному з інтерв’ю розповів комбат 3 ОШБр Петро Горбатенко “Ролло”.

“Коли рухався другий штурмовий батальйон, з позицій втекли “вагнера”. Тікали в паніці. Пригожин далі розповідав, що то 72 бригада ЗС РФ побігла. Та ні, – побігли саме підрозділи “Вагнера”. Це дозволило перейти до етапу з бронетехнікою. Ми не просто по-дурному йшли в лоб – “хто кого перестріляє”. Ми провели маневр, обійшли, перерізали їм логістику, інші позиції вибили штурмом. На цих позиціях противник був зажатий, його поступово знищували. Звісно, з пропозицією здатись в полон”, – розповів “Ролло”.

Комбат зазначив, що потім воїни повторили цю тактику без штурмів “у лоб”. При цьому одна група добу діяла в тилу противника, перерізаючи логістику та комунікацію.

“Росіянам не надходили боєприпаси і допомога, резерви знищувала далекобійна артилерія ще на підході. Таким чином противник був знищений, подавлений і вибитий з позицій”, – зазначив комбат.

За словами “Ролло”, у полон потрапляли звичайні солдати РФ. Живих офіцерів не було, тільки мертві.

“У нас люблять говорити про чмобіків і тому подібне. Але такого немає. Це серйозний противник, який хоче і вміє воювати. Не можна недооцінювати і глумитися. Глумління про чмобиків ніби й нас трішки принижує. Якщо це чмобіки, і все так легко – то ідіть з ними самі воюйте. Це ж правда чмобіки? Нехай вони обмануті своєю ідеологією або воюють за гроші, але вони прийшли і готові битись. І воюють, повірте, добре”, – зазначив комбат.