З подій на Каховській гідроелектростанції, дамбу якої російські окупанти підірвали у ніч на 6 червня, почалася друга фаза війни країни-агресорки Росії проти України.

Ця фаза супроводжується контрнаступом українських військових, на який російський диктатор Володимир Путін спробує відповісти наступом російської окупаційної армії. Проте така спроба окупантів буде невдалою. Про це розповів політичний філософ, викладач Карлового університету в Празі, керівник Інституту вільної Росії Олександр Морозов в інтерв’ю Главреду.

“Вважатимемо, що з подій на Каховській ГЕС почалася друга фаза війни, яка супроводжується українським контрнаступом. Наступна фаза почнеться після успішного наступу України і неминучої відповіді Путіна у вигляді фронтального наступу. Нова військова кампанія Кремля з великою ймовірністю буде невдалою”, – зазначив Морозов.

Нагадаємо, що у лютому 2022 року Олександр Морозов підписав відкритий лист російських вчених та наукових журналістів із засудженням військового вторгнення Росії в Україну та закликом вивести війська з території України.

Після того, як російський диктатор спробує відправити свою окупаційну армію у повторний наступ, почнеться третій етап війни, вважає політичний філософ. І під час цього етапу Росія може застосувати тактичну ядерну зброю.

“Третій етап почнеться після того, як Путін реалізує ідею другого контрнаступу. І тоді Кремль повинен буде або повністю визнати свій провал, або випадково, за технічною несправністю, упустити з борту літака тактичний ядерний заряд в Балтійське море. Після цього вибухне третій етап війни, всередині якого ескалація всього сюжету”, – спрогнозував Морозов.

Варто розуміти, що на Сили оборони України чекають важкі випробування контрнаступу. Українські війська віддалені від основної лінії оборони Росії, а значить зазнають втрати перед тим, як до неї дістануться. Але говорити про успіх або провал контрнаступу ЗСУ ще зарано. Про це пише Reuters з посиланням на військових експертів.

Видання зазначає, що Україна вже завдала низку ударів по російських окупантах, звільнивши сім населених пунктів. Обійшлося не без втрат, зокрема і в західній техніці.

“З обох сторін багато що зведеться до виснаження”, – вважає старший науковий співробітник Інституту дослідження зовнішньої політики, аналітик Роб Лі.

За його словами, ризик для українських військових полягає в тому, що до того, як вони доберуться до російської оборонної лінії, вони зазнають великих втрат, і їм буде занадто важко пробити лінію оборони окупантів.

Лі додав, що стратегія Москви на півдні, імовірно, спрямована на максимізацію втрат українців до того, як Київ зможе досягти основної лінії російської оборони.

“Немає сенсу (їм) битися там до останнього або ризикувати потрапити в оточення”, – сказав він.

Тим часом Бен Баррі, старший науковий співробітник відділу сухопутної війни Міжнародного інституту стратегічних досліджень, вважає, що в України є вибір.

“Вона не може досягти стратегічної несподіванки, але докладе всіх зусиль, щоб досягти оперативної й тактичної несподіванки. Це включатиме камуфляж, обман, дезінформацію, які вони досить успішно використовували минулої осені”, – вважає Баррі.

Reuters додає, що контрнаступ ЗСУ ускладнюється нестачею авіації України. Київ місяцями просив Захід поставити винищувачі F-16, хоча це питання ще не вирішене  – українці вірять, що партнери допоможуть нам виграти цю війну.

Сили оборони України почали контрнаступальні дії на фронті. Можливо швидких результатів на передовій чекати не варто, так як для звільнення всіх захоплених російськими окупантами міст може знадобитись “багато місяців”.  Проте всі ми знаємо, що наша перемога незабаром, тож підтримуємо ЗСУ і наближаємо той довгоочікуваний день разом.