Екс-головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний сподівався перемогти у війні з Росією завдяки технологічній перевазі в озброєнні. Він активно працював у цьому напрямку на посаді Главкома і продовжує це робити, тепер розширюючи свою співпрацю з міжнародними партнерами у цьому напрямку, що може бути його таємною місією.

Тарас Чмут, учасник українсько-російської війни, військовий аналітик і голова фонду «Повернись живим» розповів, як план Залужного уже впливає на фронт і допомагає вистояти у найважчий момент.

Тарас Чмут заявив, що колишній головнокомандувач Валерій Залужний вбачав, що технологічний прорив в озброєнні може статися через масове застосування безпілотних технологій на полі бою. Не виключення, що саме в майбутньому Залужний зможе очолити Армію дронів та стати новим командувачем у цьому напрямку.

На запитання, як саме міг би зараз виглядати технологічний стрибок в озброєнні, про який мріяв Залужний, Чмут відповів: «На думку головкома Залужного, це мали бути FPV і в цілому безпілотні технології на полі бою. Я мав довгу розмову про це з ним».

«Залужний вбачав у цій технології величезний потенціал, завдяки якому ми могли би нівелювати російську кількісну перевагу в людях, у техніці, в озброєннях, у тактичній глибині, виграючи час, — сказав військовий аналітик на одному з українських ЗМІ. — Під це головком хотів формувати командування безпілотних сил, під це він хотів формувати 100 рот так званих «Рубаків» – рот ударних безпілотних авіаційних комплексів, під це він хотів формувати ту саму армію дронів – мільйон плюс FPV і виробів інших платформ».

Зазначимо, в Україні створили справжню армію дронів і перші у світі ударні роти БпЛА. Дуже ефективні на передовій. Із червня 2023 до січня 2024 року вони уразили понад 14 тисяч цілей. Це підрозділи в складі Збройних сил, які працюють за новою доктриною та з новим підходом до менеджменту — переконують у Мінцифрі, яка опікується проєктом «Армія дронів».

Україна має дві сотні компаній, що будують дрони, а 67 зразків БпЛА отримують контракти від держави. Ще у 2022 році їх було всього 7. Отже, план Залужного активно впроваджується в життя і зможе значно наблизити перемогу України.