Бригади ЗСУ мають кращу техніку, ніж російська та тактику ведення бойових дій, яка має перевершити жорстко централізовану систему ЗС РФ.

Українська армія розпочинає перші наступальні дії на фронті. 36-тисячне військо, яке навчали на Заході має показати нові принципи бою. Про це повідомляє The New York Times.

Бійці ЗСУ застосовують американські БМП Bradley, щоб знищувати російську бронетехніку. Військові демонструють загальновійськову тактику — синхронізовані атаки піхоти, бронетанкових та артилерійських сил. Те, як Україна діятиме протягом наступних місяців і покаже, який буде успіх контрнаступу після мільярдів доларів допомоги та місяців навчання за стандартами НАТО.

Представники адміністрації Байдена сподіваються, що американський спосіб ведення операції з комбінованим озброєнням та залученням різних родів військ перевершить жорстко централізовану команду структуру у ЗС РФ. Наразі дії України є обережними, вони не призвели до швидких проривів, як було під час наступу в Харківській області, зазначають у виданні.

“Це найскладніша частина контрнаступу для українських військових, і це також етап, на якому російські війська можуть реалізувати свої переваги в артилерії та авіаційній підтримці. Якщо українці зможуть пробити оборону, тоді динаміка може змінитись”, — сказала наукова співробітниця RAND Дара Масікот.

Колишній головнокомандувач армії США в Європі Бен Годжес каже, що українські війська проводять надважку роботу, але це те, до чого їх готували місяцями. Головні сили ще не введено в бій, але різниця у озброєнні стає все більш очевидною. Українські військові мають техніку з кращою оптикою, що дозволить бити ворога у ночі з більшої відстані та першими. А РФ кидає в бій старіші танки, бо сучасні машини здебільшого знищені.

Українські війська прорвали початкові бойові позиції на ділянці фронту та продовжують шукати вразливі місця ЗС РФ.

Також зазначимо, що активні бойові дії на фронтах України триватимуть протягом наступних 2-3 місяців, при цьому очікуються як наступальні, так і оборонні дії з боку Сил оборони. Їхня мета — повне звільнення окупованих територій. Про це 23 червня заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю виданню РБК.

Заступник начальника ГУР зазначив, що противник, імовірно, намагатиметься з одного боку утримувати захоплені території, а з іншого — просуватися до кордонів Луганської та Донецької областей. Після чого Кремль може оголосити про “успішне завершення спеціальної військової операції”, вважає Скібіцький. Однак РФ навряд чи вдасться реалізувати свої плани.

“У них є проблеми з комплектуванням, насамперед озброєнням і військовою технікою. Нові підрозділи, частини та з’єднання необхідно відповідним чином оснастити озброєнням, технікою”, — наголосив Скібіцький.

За його словами, наразі українська розвідка спостерігає, що те озброєння, яке знімають зі складів зберігання, з арсеналів, потребує ремонту, вдосконалення та модернізації. Водночас саме з цим у противника існують проблеми.

Тим часом українське командування орієнтуватиметься на середину літа, коли можна буде побачити, чи зміг противник ввести нові підрозділи в бій, чи ні.