Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що Україна вистоїть у війні, що почалася з повномасштабним вторгненням Росії, та зазначив, що цей виклик безпрецедентно об’єднав НАТО.

Такі заяви він оприлюднив у своєму Twitter.

“Ми знаємо, що суверенна незалежна Україна вистоїть. І також ми знаємо, що, підтримуючи Україну, ми захищаємо принципи суверенітету і незалежності, які є фундаментом миру і безпеки у всьому світі”, – заявив Блінкен.

Він зазначив, що Путін почав війну, вважаючи, що зможе знищити Україну як незалежну державу і внести розкол у НАТО.

“Натомість, він лише підсилив суверенітет і незалежність України. А НАТО – сильніший, спроможніший та більш об’єднаний, ніж будь-коли, – додав держсекретар. – Ми залишаємося об’єднаними і налаштовані подбати, щоб українська влада і народ змогли захистити суверенітет і територіальну цілісність своєї держави”.

Також генсек НАТО Єнс Столтенберг 15 травня заявив, що Україна здатна перемогти війні у з Росією.

“Україна може виграти цю війну. Українці мужньо захищають свою батьківщину”, – переконаний генсек НАТО.

Додамо, що у середу в Конгресі США очікують затвердити допомогу Україні на 40 млрд доларів.

Про це оголосив лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, якого цитує Reuters.

“Ми очікуємо застосувати cloture (процедура, що обмежує  дебати   до 30 годин)…  Сподіваюся, відчутна перевага допоможе нам затвердити допомогу у середу”, – наголосив він.

Нагадаємо, палата представників схвалила виділення 40 млрд доларів 11 травня. 13 травня лідери демократів і республіканців намагалися домовитися про пришвидшене прийняття цього законопроєкту в Сенаті.