Олександр Лукашенко балансує свою підтримку росії з бажанням уникнути прямої участі своїх військ у російсько-українській війні, аби країни Заходу не запроваджували ще більше санкцій проти його режиму.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії у Tвітері.

«Лукашенко, ймовірно, балансує свою підтримку російського вторгнення з бажанням уникнути прямої участі своїх військових, адже є ризик подальших західних санкцій, української відповіді та можливе невдоволення серед білоруських військових», – заявили у відомстві.

Зазначається, що попри попередні припущення, на сьогодні білоруські сили не були безпосередньо залучені до російського вторгнення в Україну.

У Міноборони додали, що присутність білоруських сил біля українського кордону, ймовірно, зафіксує певну кількість українських військ, щоб вони не змогли бути перенаправленні для підтримки операцій проти військ рф на Донбасі.

«Проте, білоруська територія використовувалася як плацдарм для початкового наступу росії на Київ і Чернігів. росія також здійснила повітряні вильоти та ракетні удари з білорусі», – додали у відомстві.

Варто зазначити, що після початку війни росія і білорусь зазнали масштабних санкцій з боку світової спільноти. Це спричинило погіршення економічного стану двох країн.

Додамо, Білорусь визнала, що втрачає мільярди доларів через санкції. Вони заблокували практично весь експорт Білорусі до країн Європейського союзу та Північної Америки.

Через санкції, які Євросоюз запровадив проти Білорусі, країна втрачає порядка $16-18 млрд за рік.

Про це повідомив прем’єр-міністр Білорусі Роман Головченко, повідомляє агентство БелТА.

“Ця сума на рік дорівнює близько $16-18 млрд. Природно, ми не можемо втратити цей обсяг експорту і маємо його переорієнтувати на інші ринки, зокрема азіатську, африканську, Близький Схід і Арабську затоку. Це те, над чим ми зараз працюємо”, – зазначив він.