Українські захисники Маріуполя виснажили багато російських підрозділів та знизили їхню боєздатність.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Великої Британії у Tвіттері.

«Рішення росії взяти в облогу, а не атакувати маріупольський металургійний завод «Азовсталь», означає, що багато російських підрозділів залишаються закріпленими в місті і не можуть бути передислоковані. Українська оборона Маріуполя також виснажила багато російських підрозділів та знизила їхню боєздатність», – заявили у відомстві.

Зазначається, що без достатньої матеріально-технічної та бойової підтримки війська рф ще не досягли значного прориву на сході України. У Міноборони Британії додали, що міністерство оборони росії запропонувало, щоб виплати компенсацій сім’ям загиблих військовослужбовців контролювали військові, а не цивільні чиновники.

«Це, ймовірно, відображає бажання приховати справжні масштаби втрат росії від місцевого населення», – додали у відомстві.

Нагадаємо, агресія росії спровокувала в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомбардують беззбройних жителів, блокують гуманітарну допомогу.

До слова, напередодні, прем’єр Британії Борис Джонсон телефоном поспілкувався з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем: ключовою темою розмови стало питання надання гуманітарної допомоги населенню українського Маріуполя.

“Вони обговорили загальну стурбованість ударами в районах, обложених російськими силами, таких як Маріуполь і Херсон, і необхідність домогтися припинення вогню, підтримувати гуманітарні зусилля і забезпечити можливість виїзду для мирного населення. Прем’єр-міністр чітко заявив про необхідність глобальної солідарності, підкресливши, що Сполучене Королівство продовжує тісно співпрацювати з міжнародними партнерами, допомагаючи Україні захищати свою територію”, – коментує розмову пресслужба Джонсона.

Із заблокованого російськими загарбниками Маріуполя загалом евакуювалися на підконтрольну українській владі територію близько 150 тисяч жителів, залишаються у місті ще близько 120 тисяч. Маріуполь продовжують боронити бійці полку “Азов”, українська морська піхота, мотострілки.