Воєнна ситуація в районі Авдіївки Донецької області зараз напружена, але не критична, вважає голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Журналісти зазначили, що, за даними військових і аналітиків, окупанти зараз намагаються взяти Авдіївку в кільце, щоб захопити її.

“Ймовірність оточення міста з’явилася не вчора й навіть не місяць тому. Вони до цієї тактики намагалися вдаватися ще з травня 2022 року. Ситуація в Авдіївці справді напружена. Але, на мій погляд, назвати її критичною не можна. Тим паче, що зараз росіяни знаходяться на не дуже вигідних для себе позиціях, але натомість більш вигідних для нас”, – сказав Барабаш в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він пояснив, що сама Авдіївка розташована на певній висоті, і ворожі війська поблизу неї опинилися на рівнинній місцевості й у низині, а в українських захисників – панівні позиції.

На уточнення журналістів, чи не в оточенні місто зараз, голова адміністрації відповів: “Ні, Авдіївка – не в кільці. І, направду, дуже багато треба зробити окупантам, щоб місто опинилося в ньому. Як на мене, це майже нереальна історія на сьогодні. Зрозуміло, якщо буде поставлене завдання, то вони закидатимуть нас своїм біосміттям”. 

Збройні сили України стримують спроби російських окупантів оточити Авдіївку на Донеччині. Інтервенти атакують місто з артилерії та авіації.

Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія”, бригадний генерал Олександр Тарнавський в Telegram. На цьому напрямку активно використовуються “вагнерівців”.

“Ворог не полишає спроб оточити Авдіївку. Він застосовує штурмові групи ПВК “Вагнер”, обстрілює місто з артилерії та авіації, використовує бронетехніку в спробах прорвати оборону наших військ”, – розповів він.

За словами Тарнавського, наразі задача українських захисників не допустити оточення Авдіївки й надалі завдавати військам РФ втрат особового складу й бронетехніки.

“Вона чітко виконується нашими воїнами”, – підсумував генерал.

До слова, в реальності російські військові, приїхавши на фронт до України, бачать гори трупів своїх товаришів по службі. . Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань безпеки Іван Варченко.

Варченко підкреслив, що росіяни самі зробили з міста Бахмут символ і фетиш, ескалувати далі вже неможливо.

“Під який зорієнтували свою діяльність ключові гравці і російської політики, і головне — військової російської машини. У боях під Бахмутом вони підняли найвищий градус напруження саме навіть у військовому плані, тому що командувачем російського угруповання стала найвища особа, вище вже немає, верховний головнокомандувач і без того верховний головнокомандувач Путін, а командувати військами в російському угрупованні на Бахмуті став Валерій Герасимов — начальник Генштабу ЗС РФ. Подальша ескалація вже неможлива, більш високопоставлену особу призначити вже неможливо”, — вважає він.

Він заявив, що російська армія закінчується під Бахмутом, практично скінчилася ПВК “Вагнер”. Якщо вона й відродиться, то в якомусь абсолютно іншому форматі, ніж той, у якому вони починали воювати під Бахмутом наприкінці 2022 року.

“Тому можемо сказати, що їм нема чого відповісти, бо там закінчуються і елітні, і набрані в російських тюрмах війська. Щодо роспропаганди, тут ще великий удар якраз у колективному мисленні російського суспільства щодо Путіна після рішення Міжнародного кримінального суду. Якщо до цього Путін не їздив за кордон і міг казати і всі могли казати: “Він не хоче, тому що він цар і має змогу поїхати або не поїхати”. То зараз кожна нереалізована поїздка за кордон Путіна може оцінюватися вже суспільством “ага, боїться. А на пацана зіграти?”. Саме так вони говорять, зокрема у своїх солідних начебто інформаційних виданнях, програмах на центральному телебаченні. Зараз це переслідуватиме Путіна і більшість російських урядовців. Це чергові краплі, які будуть цей камінь російського суспільства, хворого на цинізм і пропаганду ламати. І вони будуть все більш опозиційно налаштовані до сьогоднішньої російської влади і політики — це точно”, — резюмував Іван Варченко.