Російські окупанти вирішили встановити на підходах до Кримського мосту сканери, які зможуть просвічувати залізничні вагони з метою визначення типу вантажу і його маси, через нестійкість конструкції.

Про це повідомив директор із виробництва компанії "Скантронік Системс" Сергій Симочко.

 Він додав, що огляд буде проводитися під час руху складу вздовж сканера, розміщеного на залізничній колії.

"Перший у Росії інспекційно-оглядовий комплекс для контролю залізничних вагонів введений в експлуатацію у 2018 році в пункті пропуску Забайкальск. Ведеться будівництво двох залізничних інспекційно-доглядових комплексів для забезпечення транспортної безпеки на підходах до Кримського мосту", — сказав він.

Проте час сканування складу залежить від швидкості його руху і кількості вагонів. В мережі це вже охрестили крахом.

З урахуванням появи нових подробиць про деформації Кримського моста, в мережі з'явились, аж три варіанти його подальшої долі.

Як показують останні події, все ж таки радше “рано”, ніж “пізно”, і саме поняття “завалиться” не зовсім коректне. Причому настільки, що можна влаштувати цілий тоталізатор, яким буде майбутнє моста. Але давайте трохи подробиць у термінології.

Коли ми говоримо, що Кримський (Керченський) міст впаде, то маємо на увазі деструктивний рух згори вниз. Передовсім це може бути викликано нерівномірним просіданням, що цілком властиво тій основі, на якій розміщено цю будову, а саме – пухким породам.

Також у тоталізаторі є варіант, що міст трісне. Цей процес може бути викликано збереженням однієї частини конструкції в нерухомому стані та зміщенням іншої. Причому цей варіант також має високу ймовірність, так само як і попередній. Знову ж таки, завдяки неоднорідності та нестабільності пород.

І третій варіант, який було озвучено буквально недавно, після публікації космічних знімків моста – структура лопне. Причиною цього стане не просідання, а навпаки, рідкісне, але також властиве пухким породам явище – виштовхування. Тобто палі просто виштовхують дно, і деструктивний процес проходить знизу вгору, причому в різні боки.

Зрозуміло, всі три процеси не настільки швидкоплинні, як хотілося б, тому нам результату потрібно буде “ще трохи почекати”, а фанатам руского міра ще недовго поейфорити.

Однак сейсмічна активність цього району і складні метеоумови можуть прискорити процес, який може тривати не десятиліття, а значно скромніші терміни.

З урахуванням того, що міст спішно, недоробленим, відкривали в подарунок Путіну, до наступних президентських виборів у РФ було б непогано, щоб він уже красувався павутиною тріщин. Упевнений, що так і буде. А поки, ставки: впаде, трісне, лопне!