Юрист Андрій Портнов неоднозначно прокоментував підпал будинку екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої, що стався вночі 17 вересня, натякнувши, що вона нібито це заслужила, як і екс-президент Петро Порошенко. 

Свою думку з приводу цього інциденту він висловив на своєму Telegram-каналі.

“У партнера Порошенко Гонтаревої спалили будинок, кинувши запальну суміш. Не вітаю таких дій, але не можу не констатувати бумеранга”, – пише скандальний юрист.

Портнов додав, що саме правління Порошенко – Гонтарєвої поклало початок діяльності підконтрольних їм бандформувань, підпалів і захорлень чужих будинків, офісів, торгових центрів та автомобілів. 

На його думку, часто саме вони і були замовниками таких дій. Більше того, Портнов стверджує, що саме Порошенка з Гонтаревою “розправлялися” з опонентами таким інструментарієм тиску, як вбивства, насильство, підпали, залякування та інформаційна пропаганда. 

Тому, інцидент що трапився, він вважає цілком закономірним.

Водночас у партії екс-президента “Європейська солідарність” вважають, що підпал будинку Валерії Гонтаревої є помстою за її діяльність на посту глави НБУ. Соратники Порошенко вимагають від влади припинити кампанію терору і зайнятися розслідуванням. Вони, в свою чергу, будуть інформувати міжнародні структури, уряди інших країн і, зокрема, Великобританію про загрозу життю Валерії Гонтаревої.

Що цікаво, Давід Арахамія знайшов цікаву закономірність у сканальній пожежі у маєтку Гонтаревої. Я думаю, що воно видається дивним. Я не знаю, хто там замовник, але видається дивним у день приїзду МВФ. Якщо хтось хотів би завдати шкоди, то він би робив це тихо”, – вважає нардеп.

Він додав, що вважає, що це сталося не випадково в день приїзду МВФ.

“Зараз всі слідчі органи, правоохоронні, налаштовані показати якийсь швидкий результат розслідування”, – зазначив нардеп.

За словами Арахамії, ця подія може вплинути на інвестиції в країну та її репутацію.

“Я думаю, що це може вплинути (на надання кредиту від МВФ). Я займаюся інвестиціями і скажу, що вчора вся західна преса дуже в негативному контексті висвітлювала ці події з України. Це заважає підвищенню нашого інвестиційного рейтингу, це заважає країні. Я вважаю, що потрібно дійсно провести нормальне і швидке розслідування і знайти цих людей, хто б вони не були, тому що це дуже поганий удар по репутації країни”, – зазначив голова фракції “Слуга народу”.