У лютому Рада з нацбезпеки та оборони ввела санкції проти проросійського політика Віктора Медведчука. Тоді Росія у Тристоронній контактній групі говорила про можливість повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє “Новое Время”

Учасник української делегації в ТКГ, журналіст Денис Казанський в інтерв’ю виданню розповів про реакцію Москви на запровадження санкцій проти кума Володимира Путіна.

Росія говорила про повномасштабне вторгнення

“Після того, як ввели санкції проти Віктора Медведчука, було жорстке загострення. Говорили про те, що буде мало не повномасштабне вторгнення, війна”, – пригадав Казанський.

Він додав, що наразі на фронті обстріли, українські бійці отримують поранення, гинуть. Але це те, що ми бачимо завжди.

“Це не якась форс-мажорна ситуація”, – пояснив журналіст.

Казанський вважає, що Росія може лякати й погрожувати, але глобально ніяк не зможе допомогти зараз Медведчуку, як і вплинути на що-небудь в Україні.

“А повномасштабне вторгнення — це катастрофа для Росії. Я думаю, що вони не зважаться на це”, – підсумував учасник української делегації.

Адже для Москви це – непосильне завдання, яке пов’язане з величезною кількістю і смертей, і економічною шкодою, це жорсткі санкції, до яких російські олігархи не готові.

Відзначимо, що Після того, як РНБО ввела санкції проти Віктора Медведчука та Тараса Козака, депутати від партії ОПЗЖ стали частіше прогулювати засідання. Про це повідомляє рух “ЧЕСНО”.

“Зростання кількості відсутніх почалося ще у жовтні 2020 року, але досягло піку наприкінці березня — у квітні 2021 року… У квітні під час голосування за низку законопроєктів у другому читанні фракція була відсутня майже повним складом (44 депутати). Втім, згодом тренд вирівнявся: у червні в середньому лише 11 депутатів з ОПЗЖ були відсутні під час голосувань”, – повідомляють активісти.

Проте все ж є законопроекти, які ОПЗЖ підтримують. Наприклад, президентський – про ратифікацію протоколу про приєднання Європейського Співтовариства до Міжнародної Конвенції щодо співробітництва у галузі безпеки аеронавігації “Євроконтроль”. “За” його прийняття проголосувало 27 депутатів з партії.

Нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п’ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника – члена парламентської фракції «ОПЗЖ» Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на які вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.

Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.

Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.

19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п’яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

11 травня Медведчуку і Козаку оголосили підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. За даними СБУ, Тарас Козак переховується в Росії. Медведчук заявив, що його соратник лікується в Білорусі.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.