Генеральна прокуратура буде “розслідувати будь-кого, хто порушив закон, навіть Коломойського, навіть Ахметова”

Про це заявив генпрокурор Руслан Рябошапка в інтерв’ю Kyiv Post.

За його словами, в Україні “немає недоторканих людей”.

“Ми маємо дуже сильну підтримку президента та парламенту. В мене є право розслідувати будь-кого, включно з Коломойським, Ахметовим та іншими олігархами”, — сказав Рябошапка.

Водночас він додав, що “не варто очікувати дива”, Генпрокуратура не винесе підозри олігархам вже зараз.

“У нас є вся потрібна нам політична воля, але для того, щоб розслідувати дуже впливових людей, потрібен ще один компонент — професійні потужності прокуратури. Іноді в держави не вистачає потужностей, щоб переслідувати надвпливових людей. Вони контролюють медіа та цілі сектори економіки. Вони можуть досить ефективно протистояти державі. Ми розбудовуємо наші потужності, але розуміємо, що рівень довіри до прокуратури зараз дуже низький”, — заявив Рябошапка.

Окрім того, журналісти запитали в нього про посадки, яких вимагає українське суспільство, на що він відповів.

– Будуть. Ви бачите кількість високопосадовців, які вже притягнуті до кримінальної відповідальності. Той самий Пашинський (Сергій Пашинський, колишній депутат Верховної Ради), Гладковський (Олег Гладковський, колишній перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони), Дубневич (Богдан Дубневич, колишній депутат Верховної Ради), Олег Бахматюк (великий бізнесмен), Жеваго (Костянтин Жеваго, колишній депутат Верховної Ради). Наше завдання – ці справи довести до суду. І відповідно супроводжувати вже в суді. Наше завдання – зробити так, щоб у суду була робота – резюмував генпрокурор.

Варто зазначити, також що у Зеленського відреагували на скандальні заяви Коломойського

Олігарх Ігор Коломойський не є представником президента Володимира Зеленського і не уповноважений що-небудь говорити від імені України.

“Він не має повноважень говорити щось від імені України або Офісу президента, з ним не обговорюються позиції щодо вирішення державних справ”, – зазначила Мендель.

Нагадаємо, 14 листопада український олігарх Ігор Коломойський дав інтерв’ю виданню The New York Times, у якому заявив, що фінансування з Росії може замінити кредити Міжнародного валютного фонду, що Україна ніколи не вступить в НАТО, а також налякав Польщу російськими танками.