Під тимчасовою російською окупацією у Луганській області наразі перебуває близько 350 000 людей. Станом на 16 серпня ще тривають бої за останні два населені пункти.

Про це в інтерв’ю виданню Kyiv Post розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

“На жаль, майже вся область захоплена, єдине на території двох населених пунктів тривають постійно бої, іноді контроль над населеним пунктом може змінюватись декілька разів на день, але не вся Луганська область контролюється російською армією. Тримаємось поки що”, – сказав він.

За словами Гайдая, що ці населені пункти знаходяться на межі Луганської області. Він також розповів, що Луганська область до окупації Росією частини території нараховувала у 2014 році два мільйони двісті п’ятдесят тисяч людей. Після 2014 було окуповано 30% області, але в ці 30% ввійшли найбільші міста, такі як Алчевськ, Стаханов, Луганськ, і на підконтрольній Україні території проживало 650 000 людей, ще 200 000 буди зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

“Після 24 лютого, коли почалось російське повномасштабне вторгнення в Україну, частину території довелося залишити, бо з усіх боків атакувала російська армія, дуже багато техніки, та наші військові не змогли б втримати таку величезну розтягнуту лінію оборони”, – пояснив глава Луганської ОВА.

Він також додав, що те, що українські війська відійшли до Кремінної й Рубіжного, дозволило п’ять місяців тримати лінію оборони.

“На тій частині територій, де проходила активна фаза бойових дій, якщо намалювати на мапі міста Кремінна, Рубіжне, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Золоте й Попасна – це буде та ділянка, де проходили активні бойові дії. З цієї території виїхала найбільша кількість населення. Тобто залишилось на території Луганської області десь 350 000 людей”, – резюмував Гайдай.

Раніше Гайдай повідомляв про те, що На окупованих територіях посилено мобілізаційні заходи. російські війська ведуть масований наступ зі сторони Лисичанського нафтопереробного заводу.

“Вони використовують будь-яку можливість для створення сприятливих умов для подальшого наступу на окремих ділянках. Атакують по різних напрямках, аби витиснути ЗСУ з оборонних укріплень. За вчора шість разів наші бійці змусили їх відступити. Ще на трьох ділянках на межі Луганщини та Донеччини бої тривають і дотепер, зокрема і в районі Лисичанського НПЗ”, – поінформував Гайдай.

За його словами, населені пункти і позиції українських військових ворог обстрілює з артилерії. Тільки за ніч здійснили чотири танкових атаки та чотири авіаудари. Не припиняється й ракетний терор. Так, одну з ракет противник спрямував на будівлю, де розташувалися поліцейські з Луганщини, які зараз базуються у сусідній області. Як наслідок, вісім працівників поліції отримали ушкодження різного ступеня важкості.

Крім того, на окупованих територіях посилено мобілізаційні заходи. Це зумовлено не лише значними втратами росіян на фронті, а й відсутністю мотивації воювати, інформує Гайдай.

“Військові так званої “лнр” відмовляються йти виконувати накази на території “братського народу” – “днр”, – скаржаться, що погрозами, залякуванням, шантажем та оманою їх намагаються загнати в “днр”, хоча територію “лнр” вже, як вони вважають, “звільнено”, – говорить Гайдай.

Додамо, що на Луганщині російські війська ведуть масований наступ зі сторони Лисичанського нафтопереробного заводу. За учора шість разів наші бійці змусили їх відступити. Ще на трьох ділянках на межі Луганщини та Донеччини бої тривають і дотепер. Сьогодні зранку населені пункти і позиції українських військових ворог обстрілює з артилерії. Тільки за ніч здійснили чотири танкових атаки та чотири авіаудари.