Росія вимагає провести термінове засідання Ради безпеки ООН через катастрофу в Бєлгородській області РФ російського військово-транспортного літака Іл-76, у якому, за твердженням російської сторони, везли військовополонених українців на обмін.

Відповідну заяву оголосив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на пресконференції в Нью-Йорку.

Лавров заявив, що обставини ще встановлюються, але українська сторона на Раді безпеки ООН «могла б розповісти, як усе це сталося».

Додамо, що представники української влади не мають інформації, що на борту Іл-76, що розбився на території Росії, були полонені українські військові, хоча обмін справді очікувався 24 січня.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Головне управління розвідки Міноборони України зазначило, що Україну не поінформували про необхідність забезпечити безпеку польоту, що може свідчити про навмисне створення Росією загрози життю і безпеці військовополонених.

Крім того, перші кадри з місця падіння російського літака Іл-76 не демонструють велику кількість тіл загиблих, що дивно в такій ситуації.

Можливо, це чергова спецоперація Росії, щоб підставити Україну, та таким чином зменшивши допомогу союзників. Поки що, від української влади не було жодних коментарів на спекуляції ворога. Тому всі очікують на відповідь офіційних осіб та розвідувальних органів, щоб мати повну картину інциденту, адже ця ситуація не аби як хвилює українців.