У Росії падають обсяги весняного призову. Кремль панікує, адже його армія виснажена внаслідок постійних втрат. Серед окупантів наростають бунтівні настрої — вони відмовляються ходити в атаки, здаються в полон та навіть переходять на бік ЗСУ, а поповнювати армію росіяни не поспішають.

Щоб хоч якось виправити ситуацію Москва пустила по регіонах агітпоїзди, би зупинити падіння кількості охочих йти на службу в армію.

Про це повідомляє Головне управління розвідки МО.

«Представникам російського режиму у регіонах кремль спустив вимоги виконати план весняного призову і не допустити його зриву, оскільки зниження кількості строковиків означатиме зменшення чисельності охочих підписувати контракт з російською армією, яка продовжує  війну проти України та окупацію наших територій», — зазначили у ГУР.

Не виключення, що погіршення ситуації щодо мобілізації супроводжується саме виснаженням армії країни-агресора, адже російські чоловіки спостерігають, що тактичних успіхів окупанти не можуть здобути, а особовий склад кидають просто в мʼясні штурми, тому все менше росіян готові віддавати свої життя за інтереси Кремля.

Активізація інформаційного впливу на населення в російських регіонах включає посилену глорифікацію військових та поширення наративу, що вказує на те, ніби призов до військової служби гарантує неучасть у бойових діях проти України.

За даними української розвідки, для агітації серед іншого залучають російську залізницю — вагони пасажирських поїздів та електричок розфарбовують мілітаристськими принтами, які прославляють військову службу, російську зброю та техніку.

«Тож путінська росія фактично копіює методи більшовицького агітпропу сторічної давнини з його «агітпоїздами», — підкреслили у ГУР.