Не у бойовій готовності: ексглава МЗС Польщі прокоментував зосередження військ РФ поблизу України.

Війська РФ перебувають поблизу кордонів України. Колишній керівник МЗС Польщі Радослав Сікорський оцінив рівень загрози вторгнення на територію нашої держави. 

Наразі російські війська не готові до атаки. Про це 4 лютого він повідомив в інтерв’ю “Європейській правді”.

Політик спілкувався з польськими генералами. Вони зазначили, що сил у РФ на цьому етапі недостатньо для наступу. Значна частина перебуває у напрямку Харкова, але здатність атакувати місто наразі під питанням.

Євродепутат зазначив, що Кремль може спробувати домогтися зміни української влади, або виконання “Мінська”. Радослав Сікорський наголосив, що рішення буде ухвалювати виключно президент РФ Володимир Путін, тому наразі конкретних прогнозів щодо нападу дати складно.

Окрім цього, міністр оборони Олексій Резніков прокоментував наміри Росії завдати удару по Україні з території Білорусі. Він оцінив можливість ескалації.

Формування ударних угруповань не зафіксовано. Про це 3 лютого він сказав під час брифінгу.

Суттєвих змін у чисельності військ не відбулося. Нині поблизу кордонів України Росія розмістила приблизно 115-тисячну армію. Цю кількість у разі необхідності Москва може значно збільшити.  

“У порівнянні з п’ятницею суттєвих змін чи якогось неочікуваного факту не відбулося… І вздовж кордону з Білоруссю не спостерігаємо формування ударних угруповань. Імовірність значної ескалації станом на сьогоднішній день розглядається як низька. 

Наразі ми спостерігаємо за російськими підрозділами, які нараховують ближкьо 115 тисяч наземного компоненту, враховуючи територію Білорусі й прилеглих районів Російської Федерації, включаючи тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму” — зазначив Резніков. 

Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що стягне на кордон з Україною контингент білоруської армії для “захисту”. Він пообіцяв завдати удару у разі української агресії. Влада Білорусі регулярно заявляє про провокації з боку України, але доказів цьому немає.