YouTube 4 лютого видалив канали UkrLive та “Перший незалежний”, які пов’язують з проросійською партією “Опозиційна платформа – За життя”. Заблокували їх через порушення правил платформи.

Так, ці канали тепер недоступні на YouTube. РНБО ще раніше вводила проти них санкції.

Канали “перебрались” на інші адреси

Першою про блокування вночі 4 лютого повідомила ведуча Діана Панченко у фейсбуці. Потім представники каналів почали говорити нібито про “американську цензуру”.

У спільній заяві “Перший незалежний” та UkrLive зазначили, що продовжують мовити за іншими адресами. Кажуть, що не зупиняться.

Нагадуємо, рада з національної безпеки та оборони 28 грудня 2021 року ввела санкції проти медіахолдингів “Тайм Медіа”, “Телепростір” та “Медіахолдинг Новини”. До них входять, зокрема, “Перший незалежний” та UkrLive.

Про це повідомили в офісі Президента.

У власності медіахолдингів, на які РНБО наклала санкції, перебували канали ZIK, NewsOne, “112 Україна”, “Перший незалежний” та UkrLive.

Для всіх медіахолдингів, проти яких ввели санкції 28 грудня, передбачена низка обмежень, зокрема:

– блокування активів;

– обмеження торговельних операцій;

– заборона на виведення капіталу за межі України;

– зупинення економічних та фінансових зобов’язань;

– анулювання ліцензій;

– заборона на приватизацію або оренду державного майна;

– заборона на користування радіочастотним ресурсом України;

– обмеження або припинення телемовлення;

– повна або часткова заборона на дії з цінними паперами;

– заборона на інвестиції в іноземні держави та ліцензії від Нацбанку;

– заборона на передавання технологій та об’єктів інтелектуальної власності;

– припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами;

Термін дії санкцій – 5 років. Тепер МЗС України має поінформувати закордонних партнерів про ці обмеження. Таким чином канал “Перший незалежний” припинить своє мовлення, так само як і в лютому це трапилося з іншими каналами Медведчука.

“Перший незалежний” створили на заміну іншим медвечуківським каналам.

Нагадуємо, РНБО ще 2 лютого 2021 року ввела санкції проти соратника лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука Тараса Козака. Через це припинили мовлення телеканали, які йому належали – ZIK, NewsOne та “112 Україна”.

Після цього колишні журналісти цих телеканалів начебто об’єдналися і створили “Перший незалежний”. У вересні повідомили, що нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич став власником 60% акцій телеканалу “Перший незалежний”.