Звільнення Херсонщини від російських загарбників проходить поступово і зупинятися українські захисники не збираються. В Офісі Президента заявили, що наразі жодних переговорів з росією чи припинення вогню не буде, деблокада на Херсонщині триває.
Про це в коментарі 24 каналу розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. Він зазначив, що з росією домовлятися немає сенсу, і цього не буде.
Він зазначив, що ніякого перемир’я, ніякої зупинки вогню на Херсонщині не буде.
Я бачив багато спекуляцій, вже йде політична гра щодо цього… Але немає програми зупинки деблокади і знищення російських окупантів на будь-якій території України. Це ключове,
– заявив Подоляк.
Водночас, як наголосив радник глави ОП, російські політики, зокрема лавров чи пєсков заявляють про те, що треба сідати за стіл переговорів.
Проте, Подоляк зазначає, що сьогодні сідати за стіл переговорів з росією немає жодного сенсу.
“Бо для росіян важливо зафіксувати статус-кво, “територіальні надбання” та свою “етапну перемогу”, зробити оперативну паузу, набратися сил, деморалізувати Україну і через певний час знову піти в наступ під надуманими приводами”, – додав він.
Політтехнолог, боєць спецпідрозділу “Хорт” Олександр Кондратенко зазначив виданню Коментарі, після п’яти місяців війни зрозуміло, що вона з тріумфального бліцкригу, як сподівалися у Кремлі, переросла у війну на виснаження.
У позиційну. І це може тривати досить довго. У стратегічному плані Україна вже перемогла. Важливо не дозволити РФ окупувати більше наших територій на південному сході, не дати їх анексувати”.
“Захід налаштований рішуче – і продовжуватиме постачати ЗСУ озброєння та боєприпаси. Після того, як ми отримали реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, за допомогою яких ударно “виносимо” ворожі склади та штаби, стало видно, наскільки вразливі російські війська на нашій території. Однак ситуація перетворюється на патову, що не добре ні для Києва, ні для Москви. Але у нас все складніше, бо війна йде на нашій території. Економіка вже лежить нижче плінтуса, а попереду – зима з найскладнішим в українській історії опалювальним сезоном. До того ж у світі наростає продовольча криза, розкручуються інфляційні процеси. Все це може призвести до дестабілізації у найбільш уразливих країнах”, – вважає Олександр Кондратенко.
І росіяни, продовжує він, схоже, роблять ставку на розхитування єдності у Західному блоці. На думку експерта, є ймовірність, що до кінця поточного року залежні від російських енергоресурсів і підгодовані Кремлем французькі та німецькі еліти почнуть схиляти Київ до мирної угоди з Москвою. “Ми ж бачимо, як болісно реагує Євросоюз на історію з газом, з якими труднощами та застереженнями приймає нові пакети санкцій проти країни-агресора, – зазначає політтехнолог. – Однак, найімовірніше, конфлікт триватиме ще від півтора до двох років. А сценарії розвитку ситуації можуть змінюватись, залежно від того, що відбуватиметься на фронті. Наприклад, ми відіб’ємо Херсон. Тоді постане питання його утримання. І чи не станеться з Херсоном те, що було з Маріуполем, який рашисти буквально стерли з лиця землі? Можна змоделювати таку ситуацію. У Росії її розуміють безперспективність подальших наступальних дій. Тому що ми кришимо їх все більше і більше. І чим більше надходитиме до нас нового озброєння, тим більше втрат буде в окупантів. Тоді вони вирішать все пригальмувати. Наприклад, заспокоївшись на якийсь час тим, що пробили сухопутний коридор у Крим і закріпилися на захоплених позиціях. Або можуть змінити вектор атак – і піти на Одесу з метою повного позбавлення нас виходу до моря”.
Однак, навіть якщо ми вийдемо на якесь перемир’я (зміст якого передбачити зараз неможливо), це зовсім не означатиме кінець війни. Досить, що незабаром після першої Чеченської війни прийшла друга… У якій Росія врахувала помилки першої і позбавила Чечню незалежності. Де гарантії, що з нами росіяни не намагатимуться повторити щось подібне?
“Реалістично – ситуація складна, – каже експерт. – Слід розуміти, що Росія ще кинула проти нас стратегічну далеку авіацію. Ту-160 м (надзвуковий стратегічний ракетоносець-бомбардувальник із змінною стріловидністю крила, призначений для ураження ядерною та звичайною зброєю найбільш важливих об’єктів у глибокому тилу противника), модернізовані дальні бомбардувальники, які можуть нести на собі бомби вагою п’ять, дев’ять тонн. рівняти із землею цілі квартали. Саме тому, а також через безперервні ракетні удари, нам потрібні не тільки модернізовані РСЗВ, танки і так далі (для наступу), а й потужні системи протиповітряної оборони. Яка зможе діставати ворожі літаки та ракети на будь-якій висоті та дальності. І, звісно, щоб перемогти у війні, українському народу треба бути єдиним організмом. Тому що це спільний фронт”.