Україна хоче до осені вийти на новий етап перемовин щодо членства в Європейському Союзі. Київ зі свого боку робитиме все, що від нього залежить. Про це в коментарі FREEДОМ заявила народна депутатка України Євгенія Кравчук.
“Ми очікуємо, що навесні буде проміжний звіт, ми ще не розуміємо в якому форматі він буде — письмовий чи усний. Після цього ще певні висновки Венеціанської комісії будуть у червні. А в жовтні вже буде фінальний звіт. І після цього звіту ми вже будемо розуміти подальший трек”, — сказала вона.
Нардепка зазначила, що Україна сумлінно виконує кроки щодо членства в Євросоюзі й очікує руху назустріч від ЄС щодо перемовного процесу.
“Але оскільки ми зі свого боку сумлінно виконуємо свої кроки, ми очікуємо руху назустріч і від Європейського Союзу. Ми б дуже хотіли почати вже перемовний процес, Україна зі свого боку робитиме все, що від нас залежить”, — заявила Кравчук.
Як відомо, Україна виконала понад 70% усіх умов, передбачених в Угоді про асоціацію з ЄС. У Єврокомісії та Європарламенті не раз акцентували на прогресі Києва на шляху до євроінтеграції. Робота не зупиняється і під час війни, яку розв’язала Росія проти України. Крім того, вступ до Євросоюзу підтримує рекордна кількість українців.
“Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, парламенту та інших органів влади. Плануємо й надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів. Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС”, — сказала віцепрем’єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Усі ці паралельні процеси, за її словами, покликані прискорити наступний етап — переговори про членство в ЄС.
Як свідчать результати опитувань, не тільки Україна обрала Євросоюз, але й ЄС обрав Україну. Так, за даними Міжнародного республіканського інституту, понад 85% українців підтримують євроінтеграцію — це рекордний показник.
А за результатами опитування Фонду Бертельсманна, інтеграцію України в ЄС найближчим часом підтримують 65% опитаних у країнах Євросоюзу.
Україна де-факто давно інтегрована в Європейський Союз. Країна вже отримує більшу частину привілеїв Євросоюзу, особливо у фінансовому секторі. Брюссель днями виплатив черговий транш у 1,5 млрд із 18 млрд макрофінансової допомоги Києву. Продовжують союзники надавати і військову підтримку.
“Ми допомагаємо Україні працювати, поки вона захищає себе, і знову збільшуємо нашу військову підтримку. У цьому контексті я також вітаю угоду в Раді у закордонних справах про намір надати Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. Комісія виступить із юридичною пропозицією, яка дозволить нарощувати промислове виробництво боєприпасів”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Президент Естонії Алар Каріс вважає, що для встановлення міцної безпеки в Європі потрібна перемога України та політичні рішення щодо розширення ЄС і НАТО.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на естонського мовника ERR.
«Міцна безпека в Європі може бути досягнута тільки шляхом усунення сірих зон, а для цього необхідне ухвалення політичних рішень для розширення Європейського Союзу та НАТО», – сказав Каріс.
Також, за його словами, спільний інтерес європейських країн полягає в тому, щоб Україна виграла війну і щоб запанував мир, заснований на правилах і нормах.
«Про мир можна буде говорити лише тоді, коли російські війська залишать Україну, ті, хто вчиняють злочини агресії та воєнні злочини, підуть під суд, а росія заплатить за завдані збитки», – додав президент Естонії.