Напередодні голова Чечні Рамзан Кадиров заявив, що чеченський спецназ «Ахмат» нібито потрапив до оточення в районі Білогорівки. П’ять днів вони відбивались від ЗСУ, доки їм не вдалося вирватися з «котла».

Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ситуацію на Луганщині.

Напередодні у Генштабі ЗСУ повідомили, що ворог намагався вести бої в районі Діброви, Григорівки, Білогорівки та Спірного.

Російські воєнкори підтвердили, що армія Путіна намагалася атакувати позиції ЗСУ в районі Торського та Невського. Більше того, ЗСУ зуміли відбити частину раніше втрачених позицій у районі Білогорівки. Ці дані підтверджують слова Кадирова про те, що його солдат оточили саме в цьому районі.

Полковник Сергій Череватий заявив, що ворог використовує дуже багато важкої бронетехніки на Куп’янсько-Лиманському напрямі. На цій ділянці фронту з боку ворога воюють переважно мобілізовані

За добу ЗСУ вдалося підбити на цій ділянці фронту три танки «Т-72», один «БТР-80» та БМП-2, автомобіль «БРЕМ-1» та літак «Су-25».

У Міноборони Британії повідомляють, що на Луганщині російський десант використовує проти ЗСУ систему «ТОС-1А». Російські блогери запевняють, що бої в районі Кремінної ведуть підрозділи БАРС та «Каскад».

Тим часом незважаючи на те, що існують міжусобиці між російським Міноборони і засновником ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, бойовиків “Вагнера” посилюють сучасними засобами для захоплення міста Бахмут.

В огляді вказується те, що новина про перепризначення командувача повітряно-десантними військами Росії Михайла Теплінського свідчить про те, що Міністерство оборони Росії прагне тісніше співпрацювати з групою “Вагнера”, щоб завершити захоплення Бахмута, незважаючи на очевидну напруженість у відносинах між Пригожиним і керівництвом Міноборони.

Крім того, зазначають експерти, Пригожин також зменшив свої відверті нападки на Міністерство оборони в останні дні.

Також російські військові блогери повідомляють, що сили “Вагнера” використовують танки Т-90 в Бахмуті, що свідчить про те, що російське керівництво виділило ПВК більш сучасні засоби для захоплення міста.

Аналітики вказують на те, що російське військове командування, схоже, все більше перекладає відповідальність за наступальні операції в Україні на повітряно-десантні війська Росії.

На думку експертів, малоймовірно, що Теплінському вдасться відновити попередній статус ПДВ як елітного підрозділу через значні втрати в Україні.

Водночас за останній тиждень Збройні сили України знищили 6 баз окупантів та 5 складів із боєприпасами

Українські захисники в активному режимі проводять “демілітаризацію” російських окупантів.

Так, вибухи лунали у Херсонській, Луганській та Запорізькій областях:

Кінбурнська коса – мінус склад зі зброєю

Херсонський район – мінус 2 склади з боєприпасами

Рубіжне (Луганська область) – мінус знищено базу окупантів

Бердянський район (Запорізька область) – ліквідовано штаб військових злочинців РФ

Токмак (Запорізька область) – влучання у базу загарбників

Троїцьке (Луганська область) – ЗСУ влучили у штаб окупантів

Пантелеймонівка (Луганська область) – знищено склад зі зброєю

Скадовський район (Херсонська область) – влучання у склад зі зброєю та штаб військових РФ

Каховський район (Херсонська область) – українські захисники знищили базування ворога.