Що стосується переговорів про продовження транзиту російського газу через територію України, то Путін явно починає торги.

Про це пише голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко спеціально для Главреду.

Жодних сенсацій не відбулося, як і очікувалося (у всякому разі). Судячи з публічних висловлювань Путіна і під час зустрічі з Меркель, і за повідомленням прес-служби Кремля про телефонну розмову між Путіним і Макроном, особливих зрушень у переговорах по Донбасу очікувати не доводиться. Що стосується переговорів про продовження транзиту російського газу через територію України, то Путін явно починає торги.

В обмін на продовження використання української труби (швидше за все в мінімальних обсягах – близько 40 млрд кубів), він вимагає від Німеччини та Європи довгострокових контрактів на закупівлю російського газу. Нам також треба визначатися зі своєю переговорною тактикою по газовій темі – і в переговорах з Росією, і з європейськими партнерами.

Щодо візиту Меркель до Києва. Я і до її візиту в Москву нічого особливого не очікував, і така моя оцінка зараз тільки посилилася. Ніяких “неприємних сюрпризів” від візиту Меркель я не очікую. Неприємним буде (точніше, вже є) тільки одне – фрау Меркель приїжджає не 23 і не 24 серпня (у значущі для нас дні), а 22 серпня.

Начебто і жест поваги по відношенню до України і Президента Зеленського, і рівень участі Німеччини в Кримській платформі буде високим (міністр закордонних справ), але при цьому занадто очевидно небажання дратувати Путіна і прагнення зберігати з ним прагматичні взаємовигідні відносини. І справа тут не тільки в Меркель. Це опортуністична подвійність зовнішньої політики Німеччини у відносинах з Росією і Україною. Вона була і раніше, зберігається зараз, і напевно буде проявлятися і далі. Це не привід для образ і підозр. Просто на це завжди треба робити поправку в наших зовнішньополітичних діях.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.