Палата представників Конгресу США почне офіційне розслідування щодо імпічменту президента Джо Байдена, заявив її спікер-республіканець Кевін Маккарті.

Він сказав, що розслідування зосередять на «звинуваченнях у зловживанні владою, перешкоджанні та корупції» щодо Байдена.

Республіканці ведуть розслідування щодо президента відтоді, як вони перебрали контроль у Палаті представників у січні.

Як розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, у жодній з доповідей, зокрема, які готували самі республіканці, немає прямих фактів, що Джо Байден так чи інакше причетний до якихось корупційних скандалів.

На Джо Байдена намагаються натиснути через його сина – Хантера Байдена. Гіпотетичний імпічмент можуть оголосити за те, що Джо Байден нібито допомагав своєму сину вирішувати певні бізнес-питання,– зауважив Борис Тизенгаузен  24 Каналу

Від республіканців звучить такий тезис: Хантер Байден торгував іменем Байдена, щоб якимось бізнесменам допомогти домовитись з американськими елітами. Байдена-молодшого звинувачують в тому, що він отримав близько 20 мільйонів доларів «торгівлею іменем свого батька» від підприємців Казахстану, Росії, Румунії.

«На сьогодні партнер Хантера, який давав свідчення у суді, не навів жодного факту, тож мусив скоригувати свої свідчення. Мовляв, справді насправді жодних прибутків не було і, можливо, Байден зі своїм сином щось обговорювали, але це бізнесу не стосувалось», – наголосив політтехнолог.

Однак прямих доказів проти Байдена-молодшого, як і старшого відповідно, немає. Цей імпічмент, ймовірно, всього лише процес, який може вплинути на передвиборчу кампанію Джо Байдена і стати інструментом для частини правих республіканців. Водночас не усі політики з Республіканської партії підтримують це розслідування.

Є висока імовірність, що до самого імпічменту все ж не дійде. А ось розслідування та судові процеси – цілком можливі. Це відповідно впливатиме на громадську думку, особливо, якщо процес відтягнуть ближче до президентських виборів у США.

Водночас варто зауважити, одне зі звинувачень, яке висувають Хантеру Байдену, полягає в тому, що він був у складі ради директорів української компанії «Бурісма» – приватної газовидобувної групи, та отримував чималі гроші. І потрапив він туди, мовляв, тому, що його батько був віцепрезидентом.

“Як це б’є по Україні? Якщо Байдена-молодшого судять через те, що в Україні існує корупція – це поганий індикатор і поганий паралельний трек до того, що нам виділяють військову допомогу”,– зауважив Тизенгаузен.

Праві республіканці можуть це вправно використати проти надання військової допомоги Україні або ж принаймні її зменшення.

«Вони формують корупційний «серіал», де Україна відіграє не останню роль. Це великий мінус», – наголосив політтехнолог.

Втім є й контраргумент, адже Джо Байден давно готується до цього імпічменту, він навіть організував у Білому домі штаб. До нього увійшли юристи, піарники тощо, які протидіють інформаційному натиску.

Зрештою, інформація про імпічмент не нова, проте допомогу Україні не переставали надавали. Її лише збільшували.

Зазначимо, що під час слухань не виявили конкретних доказів неправомірної поведінки Байдена.

Однак вони пролили більше світла на ділові стосунки сина президента Гантера Байдена, які, на думку республіканців, є сумнівними, а також на обізнаність Байдена про діяльність свого сина.

У короткій заяві в Капітолії США Маккарті сказав, що є «серйозні та достовірні» звинувачення щодо президента.

«У сукупності ці звинувачення змальовують картину культури корупції, що склалася», — зазначив він.

Білий дім швидко засудив рішення Маккарті.

«Республіканці Палати представників проводили розслідування щодо президента протягом дев’яти місяців, і вони не знайшли жодних доказів протиправних дій», — написав речник Білого дому Ян Семс у соцмережах.

«Політичні крайнощі у своєму найгіршому прояві», — додав він.